تلگرام هیچ درآمدی برای سازندگان آن ندارد !

اخبار و حوادث ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

درآمد تلگرام از کجاست ؟

جالب است بدانید که تلگرام از بدو شروع مسیر تا اینجای کار درآمدی نداشته و مدل این شرکت بر مبنای طراحی و پیاده سازی یک اپلیکیشن رایگان و در دسترس عموم بوده و هست !

پروژه تلگرام یک پروژه کاملا غیر تجاری بوده و مدیران این شرکت تا کنون هزگز به قبول سفارش تبلیغات و سرمایه گذاری خارجی تن نداده اند !

به گفته پاول دروف که در سال ۲۰۱۵ در وبلاگ تلگرام نوشت تا اینجای کار هزینه های تلگرام از حساب شخصی تولید کنندگان آن و مدیران شرکت بوده و در بسیاری موارد با کمک Digital Fortress fund توانسته اند از پس هزینه ها بر بیاییند !

این نکته چالب را از قلم نیاندازیم که به اقرار بسیاری و طی حواشی زیادی که بر سر زبان هاست این اپلیکیشن با کمک و پشتیبانی دولت روسیه در حال پیشرفت است !

شاید بتوان به راحتی گفت دلیل حمایت دولت روسیه از این پروژه، کنترل آسان و داشتن اطلاعات فراوان از کاربران این اپ می باشد. به طوری که با توجه به بانک های اطلاعاتی این اپلیکیشن، دولت روسیه به راحتی می تواند جامعه و مردم را به راحتی تحت نظر بگیرید.

تلگرام به گفته خود مسئولانش درآمدی نداشته و ندارد، اما در ایران و برای بسیاری از کاربران ایرانی و به قولی ادمین های ایرانی درآمدهای باور نکردنی ایجاد کرده است.

Please Login to comment