شرکت اپل درخواست چین برای سورس کد در دو سال گذشته را رد کرد

اقتصادی , تکنولوژی , خبری , کامپیوتر , موبایل ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

شرکت اپل سورس کد محصولات خود را به کسی نمی دهد

شرکت اپل (AAPL.O) توسط مقامات چینی در دو سال گذشته بازخواست شده است تا منابع کد را در اختیار آنها قرار دهد اما شرکت اپل آن را رد کرد . این خبر را روز سه شنبه وکیل طراز اول شرکت به قانونگذاران در پاسخ به انتقادات از اجرای قانون آمریکا مبنی بر شرایط امنیت تکنولوژی، توضیح داد.

مشاجره در کنگره بر سر این موضوع در مرکز اختلافات شدید بین اپل و FBI بر سر باز کردن قفل داده های رمزگذاری شده وجود دارد که مربوط به آیفون از دسامبر گذشته در سن برناردینو – کالیفرنیا می باشد و موضوع مورد اهمیتی است که چقدر شرکتهای خصوصی می توانند با دولت همکاری داشته باشند.

مقامات مجری قانون در تلاشند تا اپل را عامل هم دتسی در بروز اطلاعات به مقامات چینی  به دلایل تجاری متهم کنند در حالی که این شرکت درخواست آمریکا برای دسترسی به اطلاعات شخصی در نمونه های جرایم را رد کرده بود.

( من می خواهم این موضوع شفاف شود)، مشاور عمومی اپل، بروس سول روز شنبه گفت ما منابع کد را برای دولت چین ارائه نداده ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوا چونینگ گفت درباره این موضوع مورد سوال قرار گرفت ، وی گفت: جزئیات شرایط را درک نمیکنم. وی از ارائه توضیحات امتناع کرد. وزارت امنیت عمومی چین نیز پاسخی درباره حوادث مربوطه و سوالات نداد .

اپل پیشتر نیز اتهام وارده  و این لکه بر اعتبار خود را رد کرده بود ، اتهامی که از جانب آمریکا ایجاد شده بود. وزارت دادگستری آمریکا در تلاش بود تا با فشار بر اپل سعی در باز کردن قفل iphone 5c داشت که توسط دو سه نفر از قاتلان سن برناردینو که تحت حمایت نظامیان اسلامی گرا بودند، داشت .

ادعایی که مطرح شده ، با نام کمیته فرعی مجلس انرژی و بازرگانی بوده است تا زمینه های مشترک بالقوه بین اجرای قانون و بخش رمزگذاری در بحث رمزنگاری برگزار شده است . گفته می شود بعد از سه چهارساعت موافقتی ظاهری بوجود آمده.

سروان چارلز کوهن فرمانده پلیس ایالتی ایندیانا تکرار کرد طرحی که اپل طی آن با بیجینگ همکاری داشته، صریحا تکنولوژی را در قبال تجارت خود در اختیار آنها قرار داده است .

اما زمانی که تحت فشار نماینده آنو اشو ، دموکرات کالیفرنیا برای ادعای منابع کد قرار گرفت، کوهن فقط سایتهای خبرگزاری را مرجع خود معرفی کرد. اشو به روشنی با ناامیدی گفت: نفس من را میگیرد، این یک اتهام بزرگ است .

وزارت دادگستری در مورد جنجال سن برناردینو واکنش نشان داد ، که تمایل دارد درخواست اپل مبنی بر منابع کد که زیرساخت تولیدات خود است و در زمانی فقط همکاری شرکت در نوشتن نرم افزاری جدید را داشته و قادر نیست رمزگذاری حمایتی بر روی گوشی ها را غیرفعال سازد ، بررسی کند.

کارشناسان تکنولوژی و امنیت گفته اند اگر دولت آمریکا بتواند منابع کد اپل را با حکم دادگاه عمومی بگیرد ، سایر دولت ها نیز حق دارند درخواستی برای همان طلب ارائه کنند.

بعد از پیروزی در حکم دادگاه فوریه، دفتر تحقیقات فدرال پرونده ای علیه اپل در ماه پیش به راه انداخت که گفته شده است یک نهاد شخص ثالث را یافته اند که به هک شناساگرهای آیفون با استفاده از رضوان فروک مردی مسلح کمک کرده است .

روز سه شنبه اپل و FBI دومین نشست را در کنگره از ماه مارس تا به حال برای تصدیق دسترسی مجری قانون به دستگاههای رمزنگاری برگزار خواهند کرد. اختلاف ده ساله بین دره سیلیکون و واشنگتن که زندگی جدید را از حالت سن برناردینو بدست آمده است.

مقامات اجرایی قانون گفتند : در حالی که بن بست در امنیت ملی نگرانی هایی را توسط امنیت تکنولوژی پیشرفته بوجد آورده است ، رشد استفاده از رمزنگاری قوی در دستگاههای موبایل و ارتباطات توسط مظنونین جرایم ، ناتوانی محققین در تعقیب موارد رویت را در پی خواهد داشت . اپل و سایر شرکتها از تکنولوژی به عنوان عضوی جدایی ناپذیر از حفاظت مشتری دفاع می کنند.

مامور رسمی فناوری FBI امی هس تصدیق می کند : FBI به شدت به خدمات و توانایی های ویژه که تنها می توانیم از صنایع خصوصی بدست آوریم و این همکاری برای موفقیت ما لازم می باشد ، وابسته است .

بطور جداگانه ، گروه حمایتی بنیاد مرز الکترونیک از وزارت دادگستری در فدرال سن فرانسیسکو روز سه شنبه تقاضایی کرده است که به دنبال اعمال فشار ، هر پیشنهاد مخفی از دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی که شرکتهای اپل یا گوگل را مجبور به رمزگشایی ارتباطات می کنند ، افشا کند .

توماس گلتی رئیس سازمان اطلاعات اداره پلیس آمریکا گفت بررسی های وی نشان می دهد قادر به بازکردن ۶۷ دستگاه شرکت اپل از اکتبر ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ نبوده است .گوشی های این شرکت در ۴۴ جرم خشونت آمیز و ۲۳ جنایت، شامل ۱۰ قتل، دو تجاوز و شلیک به سمت مامور پلیس دست داشته است.

دولت تلاش خود برای استفاده از فشار دادگاه برای همکاری اپل در ایجاد رخنه در رمزگذاری آیفون توسط اعلام برنامه ها را تا به حال بیشتر کرده است که بطور پیوسته با درخواست تجدید نظر در مورد پیگیری مواد مخدر نیویورک همراه بوده است.

پنهان کاری پیرامون روش استفاده از گوشی سن برناردینو سبب افزایش انتقادات از محققان امنیتی شده که اپل و سایرین باید از نواقص آن آگاه شوند که مطابق با فرایند بررسی آسیب پذیری های کاخ سفید، به نفع آنهاست که افشاگری صورت پذیرد.

اما منابع دولتی اوباما به گروه رویترز گفته اند که به باز کردن دستگاهی که روشی منحصر به فرد دارد کمک خواهند کرد ، این کار بسیار بعید است که توسط دولت در مقابل اپل و سایرین افشاگری انجام شود.

دموکرات رده بالای کمیته، دیانا دیجت نماینده کولورادو اعلام کرد : فکر نمیکنم تکیه بر شخص ثالث روش مناسبی باشد.


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of