متن درد دل بیماران ایدزی با امیرحسین آرمان

فرهنگ و هنر ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ یک دیدگاه

متن درد دل بیماران ایدزی با امیرحسین آرمان

به تازگی از شبکه سه سیما یک سریال با مضمون اجتماعی پزشکی به نام پریا در حال پخش است که بنا به موضوع آن که بیماری ایدز است و بنا به آموزش ها و توصیه های ضمنی که دارد مخاطبان بسیاری را جذب کرده است. امیرحسین آرمان که می توان گفت بازیگر نقش اول سریال پریا است نقش یک بیماری ایدزی را دارد که ناخواسته به این بیماری مبتلا شده است. به همین دلیل بیماران ایدزی با مراجعه به اینستاگرام او با او درد دل کردند که در این متن این متن ها را برای شما در نظر گرفته ایم.

بیوگرافی کوتاهی از امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان متولد ۱۴ آبان ۱۳۶۱ – تهران است. او بازیگر سینما و تلویزیون اهل کشور ایران است.

اینستاگرام امیرحسین آرمان و درد دل بیماران مبتلا به ایدز با او

متن درد دل بیماران ایدزی با امیرحسین آرمان (۱)

 

امیر حسین آرمان بازیگر نقش “کیوان ” درمجموعه تلویزیونی پریا قسمتی از صحبت های بیماران مبتلا به ایدز را در قالب پستی در اینستاگرامش منتشر کرد و نکاتی درباره این بیماری عنوان و در معرض دید کاربران قرار داد.

آرمان نوشت:
۱- خانم دکتر محترمى در برنامه دیشب خندوانه در واکنش به صحبت هاى هفته گذشته من در مورد ایجاد یک مرکز درمانى مختص به بیماران +Hiv انجام شده بود ضمن توضیح جامعى راجع به این بیمارى و روش هاى انتقال این ویروس گفتند: در هیچ جاى دنیا این کار اتفاق نیفتاده که مرکزى مختص به این عزیزان ساخته بشود. ولی متاسفانه به این نکته اشاره نکردند که اگر شخصى به عنوان یک مبتلا به +hiv به یک مرکز درمانى مثلا دندانپزشکى مراجعه کند و معترف به بیمارى بشود، هیچگونه خدماتى به او ارائه نخواهد شد.(قطعاً نه در تمامى مراکز درمانى)
اینها صحبت هاى من نیست، درد دلهاى تعداد زیادى از مبتلایان است که در طول تصویربردارى سریال پریا و همین طور زمان پخش این مجموعه با ما در میان گذاشته شده و این یکى از دهها برخورد منفى جامعه با آنهاست.
۲- من در همان برنامه راجع به اجبارى نبودن آزمایش hiv قبل از ازدواج صحبت کردم و پیشنهاد کردم تا این آزمایش مانند باقى آزمایش هاى قبل از ازدواج اجبارى شود و در ادامه گفتم همانطور که یک نوزاد نباید با تالاسمى و بیماری هاى دیگر به دنیا بیاید با +hiv هم نباید به دنیا بیاید که این بخش از صحبت ها هم حذف شد.
من معتقدم اگر بنا به آگاه سازیست بهتر است به جاى شعار دادن عمل کنیم.
با احترام به همه کسانى که دغدغه این کار را دارند.
“روز پزشک هم به تمام پزشکان متعهد و شریف تبریک می گم.
گفتنی است؛ این سریال ابعاد تازه و شاید درک نشده‌ای از بیماری ایدز را به نمایش می‌گذارد و به همین دلیل است که «شهرام» با بازی عمار تفتی به‌عنوان یک بیمار مبتلا به ایدز، نه موجودی گناه‌آلود است و نه حس شرم را بیدار می‌کند.

پورتال رنگی _ متن درد دل بیماران ایدزی با امیرحسین آرمان

منبع: ویکی پدیا – گهر

loading...

دیدگاه بگذارید

1 نظر روشن "متن درد دل بیماران ایدزی با امیرحسین آرمان"

من اطللاعات زیادی درباره ایدز دارم