درمان افسردگی با ایجاد تمرکز حواس - پورتال رنگی

روانشناسی ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

درمان افسردگی با ایجاد تمرکز حواس به اندازه استفاده از دارو موثر است!

مطالعات جدید بر روی تمرکز حواس نشان داده است که ایجاد تمرکز حواس و فکر کردن به لحظه حال از طریق مدیتیشن فواید بسیاری برای بدن دارد، از جمله باعث کاهش درد و درمان ترس های پس از حادثه می شود. بهبود و درمان افسردگی هم در آن ذکر شده است و بر اساس تحقیق گسترده تری این کار به اندازه استفاده از داروهای ضد افسردگی موثر است.

درمان افسردگی با ایجاد تمرکز حواس

درمان شناختی بر اساس ذهن گرایی، روشی است که در آن بیماران در گروه هایی جمع شده و درباره احساسات و مسائل خود صحبت می کنند و از تمرکز حواس برای درمان کمک می گیرند. در واقع این روشی بین درمان شناختی و مدیتیشن است که به اندازه استفاده از ضد افسردگی ها موثر شناخته شده است.

اگر چه بر اساس گفته یکی از دانشمندان که بطور رسمی اعلام نمود، پزشکان باید برای استفاده از این روش درمان و کاهش داروهای ضد افسردگی برای هر فرد بررسی کنند، زیرا داده های بدست آمده از بیماران کمی بوده است و دقیقا مشخص نیست برای چه نوع بیمارانی بهترین درمان بوده است.

اگر چه با همه موارد مثبت گفته شده در مورد آن، برخی از پزشکان هنوز با احتیاط رفتار می کنند. براساس تحقیق دیگری محققان دریافتند که برخی تحقیق های انجام شده بر روی تمرکز حواس جانبدارارنه و با اغراق بوده است. بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است تا پزشکان بتوانند بجای تجویز دارو این روش را توصیه کنند.

رهبر این تیم “ویلیام کویکن” نتایج این تحقیق را “دلگرم کننده” ارزیابی کرد و گفت این یک نوش دارو نیست و تنها برای افرادی که تاریخچه ای از افسردگی طولانی مدت دارند روش دیگری برای حفظ سلامتی شان در طولانی مدت است.

این روشی قدرت بخش برای افراد است تا در کنار روش های اصلی درمان مثل شناخت درمانی و داروهای ضد افسردگی استفاده شود. البته باید تحقیق بیشتری انجام شود تا بتوانیم در درمان 100 درصد نتیجه بگیریم و همچنین از بروز افسردگی در دوران جوانی جلوگیری کنیم.

منبع: Daily Medical

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of