درمان حالت تهوع با طب فشاری - پورتال رنگی

سیستم گوارشی ۰۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

درمان حالت تهوع

با فشار این ناحیه از دستتان، حالت تهوع شما برطرف می شود

در این روش شما می توانید با استفاده از طب فشاری حالت تهوع خود را برطرف کنید.به منظور اجرای این روش به این ترتیب عمل کنید:
این ناحیه در نزدیکی مچ دست، در قسمت داخلی ساعد شما قرار گرفته است. این ناحیه را 3 انگشت بالاتر از مچ دست پیدا کنید. مطابق تصویر این مکان را با کمک انگشت شست یا سبابه به صورت محکم (بدون اینکه احساس ناراحتی کنید) بفشارید.
این ناحیه را با حرکات دایره وار به مدت حداقل 2-3 دقیقه فشار دهید. سپس همین روش را بر روی مچ دست دیگر خود تکرار کنید.
فشار و تحریک این ناحیه موجب بر طرف شدن حالت تهوع و استفراغ می شود.
هنگامی که شما با فشار این نقطه را تحریک می کنید،با این کار سیگنالی به سوی مغز فرستاده می شود. این سیگنال موجب ترشح سروتونین، دوپامین و اندروفین در بدن می گردد. این هورمون ها موجب رفع حالت تهوع و استفراغ می شوند.
شما با ماساژ این نقطه در کمترین زمان ممکن احساس تسکین و آرامش خواهید کرد

 

درمان حالت تهوع با طب فشاری

درمان حالت تهوع با طب فشاری

 

برخی دلایل حالت تهوع

اگر حالت تهوع شما مربوط به بیماری خاصی نباشد ممکن است در گزینه های زیر دلیل آن را یافته و از راه حل های ارائه شده درباره آن بهره ببرید:

حالت تهوع به دلیل استرس و اضطراب

استرس و اضطراب یا همان دلشوره می تواند باعث حالت تهوع و یا در برخی افراد باعث اسهال شود. این مورد از شایع ترین دلایل حالت تهوع می باشد. در اینگونه مواقع از تکنیک های ریلکسیشن یا همان تکنیک های آرام سازی ذهن استفاده کنید و سعی کنید کمتر به حالت تهوع تان فکر کنید.

همچنین بخوانید:  تحریک کیسه صفرا با این غذاها

 

حساسیت به برخی مواد خوراکی

تهوع می تواند به دلیل حساسیت به برخی مواد خوراکی به وجود بیاید. خوب است هر زمان که دچار حالت تهوع شدید، تمام مواد خوراکی ای را که طی دوازده ساعت گذشته مصرف کرده اید را بنویسید. به این روش می توانید بعد از مدتی مواد خوراکی که به آنها حساسیت دارید را شناسایی کنید.

 

حساسیت به لاکتوز

ممکن است شما هم جزو کسانی باشید که توانایی هضم مواد لبنی را به خوبی ندارند و با مصرف آنها دچار حالت تهوع می شوند. برای رفع این مشکل می توانید از لبنیات بدون لاکتوز استفاده کنید و یا تحت نظر پزشک از داروهایی استفاده کنید که قبل از غذا مصرف می شوند تا بتوانید لاکتوز را بهتر هضم کنید.

 

حالت تهوع به دلیل حرکت

حرکت و یا تکان های طولانی در سفر های دریایی، یا در قطار، هواپیما، و یا حتی در اتوموبیل می توانند در برخی افراد ایجاد حالت تهوع کنند. اگر جزو این دسته از افراد هستید می توانید از داروخانه داروی ضد تهوع تهیه کنید. از جمله این داروها می توان به درامامین اشاره کرد. این داروها اغلب بدون نسخه پزشک هم قابل تهیه هستند.

پورتال رنگی – درمان حالت تهوع با طب فشاری
مطلب ویژه تاروت رنگی – مترجم: الهه تدین
منابع دیگر: http://ingooneh.com/

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x