درمان یبوست در ماه رمضان با شربت خاکشیر

خواص خوراکی ها , سیستم گوارشی ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

درمان یبوست در ماه رمضان با شربت خاکشیر

یبوست یکی از مشکلات گوارشی است که هم در بزرگسالان و هم در کودکان به وجود می آید و اغلب هم بسیار آزار دهنده است. این مشکل در ماه مبارک رمضان در افراد روزه دار هم نمود می یابد و علت آن همه تحول در نوع وعده ها و میزان مصرف مواد غذایی است. اگر شما یا اطرافیانتان هم دچار یبوست هستید، با این مطلب همراه ما باشید تا روشی ساده را برای برطرف کردن این مشکل فرا بگیرید. این روش استفاده از خاکشیر است که یقینا همه شما با ان آشنا هستید. البته متخصصان استفاده از نبات را هم برای پیشگیری و همینطور درمان یبوست در ماه رمضان توصیه می کنند.

پیشگیری از یبوست در ماه رمضان

یک متخصص طب سنتی گفت: برای کسانی که یبوست دارند, افطاریشان را بهتر است با خاکشیر و آب داغ و کمی نبات شروع کنند.
به گزارش پورتال رنگی به نقل از تسنیم, لیلا شیربیگی در برنامه سرتان سلامت که ویژه ماه رمضان است درباره رفع یبوست در روزه داری, اظهار داشت: برای کسانی که یبوست دارند, افطاریشان را بهتر است با خاکشیر و آب داغ و کمی نبات شروع کنند.

درمان یبوست در ماه رمضان با شربت خاکشیر

به گفته وی یک قاشق چای‌خوری خاکشیر در یک فنجان آب داغ و کمی هم پودر نبات با هم مخلوط کنند و افطار را با این نوشیدنی گرم باز کنند و بعد ۱۵ دقیقه تحمل کنند تا خاکشیر و آب داغ جذب بدن شود, آن زمان شروع به خوردن افطار کنند.
همچنین میثم شیرزاد – متخصص طب سنتی نیز ادامه داد: افطار را با نوشیدنی‌های گرم شیرین آغاز کرد. شیر گرم با عسل, شیر گرم با شیره انگور, چای با شیره انگور, استفاده از شکر در نوشیدنی‌های گرم کمک می‌کند که انرژی از دست رفته زودتر برگردد و در عین حال رطوبت از دست رفته هم زودتر جبران شود.
همچنین سید سعید اسماعیلی – متخصص طب سنتی نیز اضافه کرد: برای افطار بهتر است که ما غذاهایی مصرف کنیم که با معده‌ای که حدوداً ۱۷ ساعت خالی بوده سازگار باشد بنابراین استفاده از غذاهایی که بسیار سنگین و دیرهضم هستند برای وعده افطار قاعدتاً خوراکی‌های مناسبی به نظر نمی‌رسند.
به گفته وی استفاده از آب سرد موقعی که افراد ساعت‌ها تشنه بودند و کبد و معده حرارت زیادی دارد, باعث می‌شود به سرعت این آب سرد جذب کبد شود و به کبد ما آسیب برساند. توصیه می‌کنیم افطار را با کمی آب ولرم باز و روزه را با آن باز کنند.
مهدیس مجتبایی – متخصص طب سنتی نیز خاطرنشان کرد: یادتان باشد در زمان افطار تا سحر از چای پُررنگ قهوه و نسکافه خیلی کم استفاده شود یا اصلاً استفاده نشود, چون تشنگی‌تان را چندین برابر افزایش می‌دهد. اگر خیلی به خوردن چای عادت دارید بهتر است از چای کم رنگ و ترجیحاً از چای‌های ایرانی اصیل بدون عطر و بدون اسانس استفاده شود.

همچنین ببینید:

پورتال رنگی _ درمان یبوست در ماه رمضان با شربت خاکشیر
منبع: تسنیم

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !