در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا…

سبک زندگی ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ یک دیدگاه

در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا…

همه ما دوست دارین لباس هایی درخشان و زیبا داشته باشیو و اغلب هم فکر می کنیم که علت کدر شدن رنگ لباسهای ما به استفاده از مواد شوینده نامناسب بر می گردد. در این مطلب به طور کامل به طور کامل در این موارد مطالبی را گردآوری کرده ایم.

ترفندهای شستشوی لباس را می دانید؟!

در واقع داشتن مجهزترین ماشین های لباس شویی هم شما را از دانستن نکات ریز شست و شوی لباس بی نیاز نمی کند، در ادامه به برخی از این نکات اشاره می کنیم:

جایگزین سفید کننده ها در شست و شوی لباس

می توانید میزان محلول سفید کننده تان را با بهره جستن از جوش شیرین به نصف تقلیل دهید. در ماشین های لباسشویی که از بالا پر می شوند یک دوم فنجان و در آن هایی که از جلو پر می شوند ۱٫۴ فنجان جوش شیرین بریزید تا به استفاده بیش از حد از سفید کننده ها نیاز نداشته باشید.

نرم و خوش بو شدن لباس ها

جوش شیرین شوینده بسیار مفیدی است، ۱٫۴ تا نصف فنجان جوش شیرین برای شست وشو می تواند لباس هایتان را نرم و خوشبو کند.

زداینده بو از لباس

سرکه در زدودن بوهای بد از لباس – به خصوص بوی سیگار – بسیار مفید است. اگر کمی سرکه سفید به آب شست و شوی لباس خود اضافه کنید بوهای نامطبوع لباس از بین خواهد رفت یا اگر قصد شستن لباس را ندارید لباس ها را بالای ظرفی که در آن یک فنجان سرکه سفید و چند لیتر آب است آویزان کنید تا در اثر بخار حاصل، بوی نامطبوع آن ها از بین برود.

از بین بردن اثر صابون از لباس ها

در آخرین وهله شست وشو، یک فنجان سرکه روی لباس ها بریزید و نتیجه آن را مشاهده کنید. سرکه آن قدر قوی نیست که تار و پود لباس را از بین ببرد. در عوض می تواند اثر قلیایی شوینده ها یا صابون را از بین ببرد.

سرکه نیز اسیداوریک را هم از بین می برد از این رو افزودن یک فنجان سرکه به آب در آخرین مرحله شست وشو برای لباس کودکان بسیار سودمند است.

شست و شوی پلیور

پلیورها معمولاً با جنس های پشم، آکریلیک، آنقوره، لمزوول و… در بازار وجود دارند. این گونه لباس ها باید فقط با دست شسته شوند و برای شستن آن ها هرگز نباید از ماشین لباس شویی استفاده شود. مدت زمان شستن باید کوتاه و آب کشی آن باید ملایم و آرام باشد، آب اضافی را بگیرید و حتماً در سطحی صاف خشک کنید.

توصیه ای برای شست و شوی لباس های پشمی

اگر لباس پشمی را در آب ولرم حاوی یک قاشق گلیسیرین آبکشی کنید، پارچه نرم و لطیف می شود و ضمناً مانع از ایجاد خارش پوست بدن می شود.

شستن لباس های نازک در ماشین لباسشویی

لباس های نازک معمولاً با دست شسته می شوند؛ زیرا امکان دارد با شست وشو در ماشین چروک یا پاره شوند. اگر روزی خواستید پارچه های ظریف را در ماشین بشویید، آنها را تا کنید و درون یک روبالشی قرار دهید. سپس در ماشین لباسشویی بگذارید.

شست و شوی کت و شلوار و پالتو

اینگونه لباس ها را نباید در آب شست وشو داد، بلکه باید خشک شویی شوند. هنگام اتوکشی باید از بخار و حرارت ۱۵۰ درجه سانتی گراد استفاده شود.

حفظ کننده رنگ لباس های تیره و جین

کمتر کدبانویی است که برای شستن لباس های تیره رنگ مشکل نداشته باشد.

این لباس ها در شست وشو رنگ زیادی از دست می دهند و بور و کدر می شوند. توصیه می کنیم لباس تیره و جین را در تشتی حاوی یک فنجان سرکه سفید و مایع شست و شوی لباس و آب سرد قرار دهید و بعد از نیم ساعت خیساندن در این محلول، لباس را به آرامی شست و شو دهید و با آب سرد آبکشی کنید. سرکه سفید، مانع از دست رفتن رنگ لباس و در ضمن باعث براق شدن لباس می شود.

فلفل باعث می شود لباسها درخشان باشند!

لباس‌ها به مرور زمان با شستشو رنگ و رویشان می‌رود. برای لباس‌های سفید و سیاه معمولا مواد شوینده خاص وجود دارد اما برای لباس‌های رنگی چه می‌کنید؟
هنگام شستشوی لباس‌ها معمولا ذرات ریز مواد شویند لابلای بافت لباس‌ها باقی می‌ماند و به مرور زمان همین ذرات ریز سبب پوسیدگی بافت پارچه و تغییر رنگ آن می‌شود. برای پیشگیری از این موضوع بهترین کار این است که یک قاشق چایخوری فلفل در ماشین لباسشویی بریزید و با کمترین درجه حرارت لباس‌ها را بشویید. فلفل به بیرون آمدن ذرات ریز شوینده داخل بافت پارچه کمک می‌کند و مانع فرسودگی آن در طول زمان می‌شود. اگر نمی‌خواهید از فلفل استفاده کنید ۹۰ گرم نمک یا سرکه سفید هم همین کار را انجام می‌دهد. می‌توانید سرکه را به نرم کننده لباس اضافه کنید. برای لباس‌های مشکی نیز می‌توانید از ۲ فنجان چای سیاه غلیظ یا قهوه استفاده کنید.

در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا...

در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا...

در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا...

در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا...

 

پورتال رنگی _ در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا…

منبع: روزگاران – سلامت نیوز

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

1 نظر روشن "در ماشین لباسشویی فلفل بیزید تا…"

واقعا؟