دستور تهیه ته چین قالبی تک نفره

پلو و چلو ۱۱ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دستور تهیه ته چین قالبی تک نفره

مواد لازم ته چین قالبی تک نفره

برنج ۳ لیوان
سینه مرغ ۲ عدد
زرده تخم مرغ ۶ عدد
ماست خامه ای ۲ لیوان
کره ۴ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده ۶ قاشق غذاخوری
زرشک برای تزیین

ته چین قالبی تک نفره

طرز تهیه ته چین قالبی تک نفره

سینه های مرغ را خرد کنید و همراه با چند لیوان آب ، پیاز ، زردچوبه ، نمک و فلفل داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزد. سپس مرغ های پخته را ریش ریش کنید و کنار بگذارید.

برنج را از نیم ساعت قبل با مقداری آب و نمک خیس دهید. داخل قابلمه آب و نمک بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس برنج را اضافه کنید و پس از اینکه کمی جوشید و نرم شد از روی حرارت بردارید و آبکشی کنید.

زرده های تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و بزنید تا یکدست شود. سپس کره ذوب شده ، ماست خامه ای و زعفران دم کرده را اضافه و مخلوط کنید.

در ادامه برنج آبکش شده را با مواد زعفرانی مخلوط کنید ( میتوانید به جای کره از روغن استفاده کنید ، البته کره طعم بهتری به ته چین میدهد ).

داخل قالب های مافین را با کره یا روغن خوب چرب کنید. داخل هر قالب تا نیمه برنج زعفرانی بریزید و روی ان مرغ ریش ریش شده اضافه کنید و روی مرغ را کمی برنج زعفرانی بپوشانید.

پس ازاتمام کار قالب را داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید ( برای پخت بسته به نوع قالب و نوع فر از ۳۰ دقیقه تا ۵۰ دقیقه زمان لازم است ). پس از پخت اجازه دهید ته چین کمی خنک شود سپس از قالب خارج و با زرشک سرخ شده تزیین و سرو کنید.

برای: ۹ نفر
حاضر است در : ۱۲۰ دقیقه


برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of