دستور تهیه تورت فندق و شکلات

کیک و مافین ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

دستور تهیه تورت فندق و شکلات

مواد لازم تورت فندق و شکلات

فندق ۲۲۵ گرم
شکر شیرینی پزی ۱۲۰ گرم
نشاسته ی سیب زمینی (آرد سیب زمینی) ۳ قاشق سوپخوری
آرد چند منظوره (ساده) سفید نشده ۱۰۵ گرم
پودر کاکائوی شیرین نشده ۱ و ۱/۲ قاشق سوپخوری
بیکینگ پودر ۲ و ۱/۲ قاشق چایخوری
دارچین به مقدار کمی
کره بدون نمک تکه تکه ۱۲۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد ( به آرامی زده شده)
زرده ی تخم مرغ ۱ عدد
عصاره یا اسانس وانیل ۲ قاشق چایخوری

تورت فندق و شکلات

طرز تهیه تورت فندق و شکلات

فر را از قبل تا دمای ۱۶۵ درجه ی سانتیگراد گرم کنید.

فندق ها را به صورت تک لایه روی سینی فر قرار داده و آنها را ۸ تا ۱۰ دقیقه در فر تُست کنید ، تا زمانی که رنگ آن شروع به تغییر کند و پوست آن شل شود. فندق های گرم را روی یک حوله ی آشپزخانه پهن کنید. فندق ها را با حوله ی دیگری بپوشانید و مالش دهید تا پوست آن تا حد امکان جدا شود. اجازه دهید سرد شود.

دمای فر را تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد بالا ببرید. یک قالب کیک گرد ۲۳ سانتی متری را با کره چرب و آرد پاشی کنید.

۷۵ گرم از قندق های بدون پوست سرد شده و شکر شیرینی پزی را در غذاسازی با تیغه ی فلزی یا در مخلوط کن مخلوط کنید. آن را بزنید تا زمانی که فندق پودر شده و شبیه آرد شود. بیش از حد نباید آن را بزنید.

در کاسه ای پودر فندق، نشاسته ی سیب زمینی، آرد چند منظوره، کاکائو، بیکینگ پودر و دارچین را مخلوط کنید. با میکسر برقی با سرعت متوسط آن را چند ثانیه بزنید تا مخلوط آرد هوادهی شود. کره را بیفزایید و زدن را ادامه دهید تا زمانی که کره به قطعات بسیار ریز تبدیل شود. تخم مرغ های کامل، زرده و وانیل را بزنید تا یکدست شوند. سرعت میکسر را بالا ببرید و ۲ تا ۳ دقیقه بزنید تا زمانی که مخلوط نرم شود و به رنگ کاکائویی روشن درآید.

خمیر را در قالب ریخته و سطح آن را صاف کنید. آن را در مرکز فر قرار دهید و بلافاصله دمای آن را به ۲۰۰ درجه کاهش دهید. کیک را۳۰ تا ۳۵ دقیقه یا تا زمانی بپزید که اگرسیخ چوبی در آن فرو کنید تمیز بالا بیاید.

هنگامی که کیک در حال پخت است، بقیه ی فندق ها (۱۵۰ گرم) را در غذاسازی با تیغه ی فلزی ریخته و بزنید تا نسبتا ریز شود.

هنگامی که کیک پخت، آن را بروی رک انتقال دهید بگذارید ۵ دقیقه خنک شود. یک چاقوی تیز را گرداگرد لبه های کیک بکشید تا از قالب جدا شود و کیک را روی سینی فلزی برگردانید. سپس آن را در ظرف مناسب قرار دهید. بلافاصله فندق خرد شده را روی آن پاشیده و کمی فشار دهید تا بچسبد. اجازه دهید کاملا خنک شود و سرو کنید.

برای: ۸ نفر

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment