دستور تهیه توپک مرغ

غذاهای فانتزی و ابتکاری , غذاهای گوشت و مرغ ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

دستور تهیه توپک مرغ

گوشت مرغ یکی از انواع گوشت های سفید است که در سفره های ما ایرانیان از جایگاه خوبی برخوردار است و خانمهای کدبانوی ایرانی غذاهای متنوع و خوشمزه ای با گوشت مرغ درست می کنند. اما گاهی برخی دوست دارند غذاهایی با این ماده مغذی درست کنند که جدید بوده و تکرار را از سفره ها بزداید. از جمله غذاهای معروف ایرانی که با مرغ درست می شود، جوجه کباب است و می توان چلو مرغ، خوراک مرغ و… را در این خصوص نیز نام برد. اما ما در این مطلب از پورتال رنگی سعی کرده ایم گونه متفاوتی از غذایی که با گوشت مرغ درست می شود را آموزش دهیم. گفتنی است این نوع غذا که توپک نام دارد در عین اینکه لذیذ است برای کودکان هم جالب است و بچه ها با دیدن شکل این غذا اشتهایشان باز می شود و می توانند با استفاده از این غذا به مواد مغذی گوشت مرغ دست یابند. امیدواریم این مدل غذایی مرغ را در منزل تهیه کنید و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید.
این نوع غذا بسیار راحت است و در کمترین زمان ممکن هم تهیه می شود. شما می توانید با تهیه مواد لازم زیر به راحتی آن را برای اعضا خانواده تان درست کنید.

دستور تهیه توپک مرغ

مواد مورد نیاز برای درست کردن توپک مرغ:

  • سینه ی مرغ پخته ۱ عدد
  • پیاز متوسط ۱ عدد
  • پنیر پیتزا ۱ پیمانه
  • تخم مرغ ۱عدد
  • جعفری خرد شده ۲ قاشق سوپخوری
  • نمک، فلفل، آرد سوخاری، به میزان لازم
  • آرد نان مقداری

توپک مرغ

روش درست کردن توپک مرغ:

سینه ی مرغ رو همراه باپیاز چرخ کرده یابا غذاساز میزنیم سپس پنیر. جعفری.نمک وفلفل روبهش اضافه میکنیم وکمی ارد نان برای اینکه ب دست نچسبه به مواد اضافه میکنیم و هم میزنیم بعد موادو به گلوله هایی ب اندازه گردو درمیاریم و اول داخل تخم مرغ وسپس دراردسوخاری میغلتونیم و ب سیخ چوبی کشیده وداخل روغن داغ سرخ میکنیم.

پورتال رنگی _ دستور تهیه توپک مرغ
منبع: آسمونی

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !