دستور تهیه دلمه فلفل با سس خامه ای

کوفته و دلمه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دستور تهیه دلمه فلفل با سس خامه ای

مواد لازم دلمه فلفل با سس خامه ای

گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم . فلفل دلمه ای ۶ عدد . برنج ۱ لیوان . تره فرنگی ۱ عدد

خامه ترش ۱ لیوان . سیر ۲ حبه . شوید ۲ قاشق غذاخوری . نمک و فلفل سیاه مقدار لازم

دلمه فلفل با سس خامه ای

طرز تهیه دلمه فلفل با سس خامه ای

برنج را با آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و پس از اینکه جوشید و کمی نرم شد با آب سرد ابکشی کنید سپس گوشت چرخ کرده ، نمک و فلفل را به برنج آبکشی شده اضافه و خوب مخلوط کنید.

فلفل را بشویید و قسمت بالای آن را جدا کنید ، داخل فلفل را تمیز کنید و با مخلوط گوشت و برنج داخل آن را پر کنید سپس بخشی که جدا کرده اید را به عنوان در مجدد روی فلفل دلمه ای قرار دهید ( همه فلفل ها را به همین صورت آماده کنید ).

تره فرنگی را تمیز کنید و بشویید ، بخش سفید رنگ تره فرنگی را به صورت رشته ای خرد کنید و با ۲ حبه سیر و مقداری روغن داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، تفت دهید تا نرم شود سپس شوید را به آن اضافه و مخلوط کنید.

پس از اضافه کردن شوید کمی تفت دهید سپس خامه ترش را به تره فرنگی تفت خورده اضافه کنید ، با حرارت ملایم ۵ دقیقه بگذارید سس آرام بجوشد سپس از روی حرارت بردارید.

داخل قابلمه ۱ لیوان آب بریزید ، دلمه ها را داخل قابلمه بگذارید و سس تره فرنگی خامه ای را روی دلمه ها بریزید و خوب پخش کنید تا روی دلمه ها کامل پوشانده شود سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و ۴۵ دقیقه بگذارید دلمه ها بپزند.

نکته ها : میتوانید به جای تره فرنگی از پیاز یا پیازچه هم استفاده کنید ، دقت کنید که بسته به اندازه فلفل ها مقدار مواد میتواند کمتر یا بیشتر شود.


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of