دستور تهیه ران مرغ سوخاری با سس مخصوص

غذاهای گوشت و مرغ ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

دستور تهیه ران مرغ سوخاری با سس مخصوص

گوشت مرغ یکی از انواع گوشت است که ضمن اینکه دارای خواص فراوان است بسیار خوشمزه است؛ با گوشت مرغ می توان انواع غذاهای خوشمزه درست کرد که ما در این مطلب نوعی جدیدی را برای شما آموزش داده ایم.

مواد لازم برای ران مرغ سوخاری با سس قارچ و پیاز :

 روغن زیتون۱ قاشق غذاخوری
 ران مرغ (با پوست و استخوان)۱٫۳۶۰ کیلوگرم
 نمک نصف قاشق چایخوری
 قارچ۴۵۰ گرم
پیاز خرد شدهنصف فنجان
ترخون خشکسه چهارم قاشق چایخوری
عصاره مرغنصف فنجان
سرکه سفیدنصف فنجان
خامه زده شده۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه تازهبه مقدار لازم
جعفری تازه خرد شده۱ قاشق غذاخوری

اگر از ترخون تازه استفاده می کنید، دو قاشق چایخوری لازم دارید

 دستور تهیه ران مرغ سوخاری با سس مخصوص

طرز تهیه ران مرغ سوخاری با سس قارچ و پیاز :

فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید.

روغن زیتون را در یک ماهیتابه گود روی حرارت متوسط گرم کنید. تکه های مرغ را از سمت پوست آن داخل ماهیتابه چیده و سرخ کنید. یک چهارم قاشق چایخوری نمک روی آنها بپاشید. مرغ ها را در حین پخت حرکت ندهید تا طلایی رنگ شوند (حدود ۵ تا ۶ دقیقه)

حالا تکه های مرغ را از ماهیتابه خارج کرده و آنها را در سینی فر بچینید (پوست مرغ باید به سمت بالا باشد). ظرف را برای ۱۳ تا ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید.

در همین حین، قارچ ها را خرد کنید. ۱ قاشق غذاخوری از روغن داخل ماهیتابه را حفظ کرده و بقیه را دور بریزید. ماهیتابه را روی حرارت متوسط گرم کرده و قارچ را داخل آن بریزید. قارچ ها را تفت دهید تا با روغن پوشیده شوند.

برای دو دقیقه قارچ ها را تفت دهید تا شروع به طلایی شدن کرده و آب بیاندازند. وقتی قارچ ها صیقلی شدند، پیاز خرد شده و ترخون را اضافه کرده و برای یک دقیقه ی دیگر تفت دهید.

عصاره مرغ و سرکه را داخل ماهیتابه ریخته و حرارت را زیاد کنید. اجازه دهید مایع به نصف کاهش پیدا کند. طعم این مخلوط را چشیده و اگر لازم است نمک بیشتری به آن اضافه کنید. در آخر فلفل سیاه را روی آن بپاشید.

حالا خامه را اضافه کرده و حرارت را کاهش داده و اجازه دهید برای یک دقیقه بجوشد.

در هنگام سرو، سس قارچ و پیاز را در کف ظرف سرو ریخته و مرغ ها رو روی آن بچینید. اگر این سس در ظرف پخت چکه می کند، آن را روی مرغ ریخته و در آخر مقداری جعفری روی آن بپاشید.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !