دستور تهیه سالاد عدس مغذی

سالاد و اردور ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دستور تهیه سالاد عدس مغذی

مواد لازم سالاد عدس مغذی

کلم بروکلی تازه ۲۰۰ گرم
نخود فرنگی ۱۰۰ گرم
لیمو ترش ۱ عدد
لیمو ۱ عدد
زنجبیل رنده شده ۱/۲ قاشق چایخوری
سیر ۱ حبه درشت
برگه فلفل قرمز له شده ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری
شکر ۱ قاشق چایخوری
روغن کنجد ۱ قاشق سوپخوری
پیاز قرمز یک نصف
مغز بادام ۱۰۰ گرم
عدس نیم پز ۲۵۰ گرم
جوانه ۱ مشت
نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه

سالاد عدس مغذی

این سالاد از غذاهای بسیار مغذی است. اگر عدس نیم پز پیدا نکردید، نیم پیمانه (۱۲۰ گرم) عدس خشک را در مقدار کافی آب حدود ۲۰ دقیقه بجوشانید تا زمانی که ترد شود.

طرز تهیه سالاد عدس مغذی

یک قابلمه ی آب و نمک را به جوش بیاورید. بروکلی ها را قطعه قطعه کنید و نخود فرنگی ها را در صورت تمایل نصف کنید. بروکلی را به قابلمه بیفزایید، بگذارید آب دوباره به جوش بیاید و ۲ دقیقه آنها را بجوشانید. نخود فرنگی ها را به آن افزوده و ۱ تا ۲ دقیقه ی دیگر بجوشانید تا سبزیجات نرم و به رنگ سبز بسیار روشن شوند.
آب آنها را گرفته و در یک کاسه آب سرد غوطه ور کنید، این آب را چند بار عوض کنید تا به سرعت خنک شوند. این کار کمک می کند تا ظاهر سالاد شاداب و سبز باقی بماند. آن را آبکش کرده و آب اضافی را به آرامی با حوله های کاغذی خشک کنید.

آب لیموترش و نیمی از لیمو را بگیرید، عصاره ی آن را در کاسه ی بزرگی بریزید. زنجبیل را به اندازه ی نصف قاشق چایخوری رنده کرده و همراه با برگه های فلفل قرمز، شکر و روغن کنجد به کاسه بیفزایید. پیاز را نازک خلال کنید آن را به کاسه افزوده و همه چیز را با هم مخلوط کنید. بادام را درشت خرد کنید.

عدس را به ظرف مخصوص اضافه کرده و سبزیجات نیم پز را روی آن بریزید. مزه ی آن را با نمک و فلفل میزان کنید. بادام های خرد شده و جوانه ها را روی سالاد ریخته و سرو کنید.

برای: ۸ نفر
حاضر است در : ۲۰ دقیقه

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !