دستور تهیه سیب زمینی کبابی شکم پر - پورتال رنگی

پیش غذا و فینگرفود ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دستور تهیه سیب زمینی کبابی شکم پر

مواد لازم سیب زمینی کبابی شکم پر

سیب زمینی بزرگ 3 عدد . کالباس 300 گرم . پنیر پیتزا رنده شده 1 لیوان

پنیر چدار مقدار لازم . کره آب شده یا روغن مایع مقدار لازم . نمک و فلفل مقدار لازم

سیب زمینی کبابی شکم پر

طرز تهیه سیب زمینی کبابی شکم پر

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، سیب زمینی ها را خوب بشویید و روی پوست سیب زمینی ها را با چنگال سوراخ کنید سپس داخل سینی فر قرار دهید و به مدت 1 ساعت درون فر بگذارید تا سیب زمینی ها کباب شوند.

پس از این مدت زمان سیب زمینی ها را از فر خارج کنید و 15 دقیقه کناری قرار دهید تا خنک شوند ، پس از خنک شدن هر سیب زمینی را با چاقو به دو قسمت کنید و قسمت میانی سیب زمینی ها را با قاشق خالی کنید ( به اندازه ای خالی کنید که مقداری از گوشت آن باقی بماند ).

کره یا روغن را با قلمو به تمام سطح سیب زمینی ها بمالید ( هم داخل و هم بخش بیرونی سیب زمینی ها باید به کره آغشته شود.

پس از اینکه تمام سطح سیب زمینی ها به کره آغشته شد داخل گوشت سیب زمینی کمی نمک و فلفل بزنید و سیب زمینی ها را مجدد داخل فر قرار دهید ، 10 دقیقه بگذارید با حرارت داخل فر لبه های سیب زمینی ها برشته و طلایی شود.

سیب زمینی ها را از فر خارج کنید ، مقداری پنیر پیتزا داخل سیب زمینی ها بریزید و کالباس های خرد شده را روی پنیر قرار دهید و برای لایه آخر با مخلوط پنیر پیتزا و پنیر چدار تمام سطح کالباس ها را پوشش دهید.

سیب زمینی را بار دیگر داخل فر قرار دهید ، گریل ( بالای فر ) را روشن کنید و پس از چند دقیقه که پنیرها آب شدند از فر خارج کنید سپس سیب زمینی کبابی را بهمراه سس دلخواه سرو کنید ( میتوانید بجای پنیر از تخم مرغ زده شده هم استفاده کنید ).

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x