دستور تهیه عدس پلو با گوشت مخصوص

پلو و چلو ۱۱ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دستور تهیه عدس پلو با گوشت مخصوص

مواد لازم عدس پلو با گوشت مخصوص

گوشت ۳۰۰ گرم
عدس ۱ لیوان
برنج ۳ لیوان
گردو سائیده ۲ قاشق غذاخوری
سبزی پلویی خشک ۲ قاشق غذاخوری
سیر ۲ حبه
پیاز ۱ عدد
نمک و فلفل مقدار لازم

عدس پلو با گوشت مخصوص

طرز تهیه عدس پلو با گوشت مخصوص

پیاز و سیر را ریز خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند. گردوی سائیده شده را به گوشت اضافه کنید و مجدد کمی تفت دهید. ۴ لیوان آب اضافه کنید و با حرارت ملایم بگذارید گوشت بپزد و آب گوشت کشیده شود.

عدس را از شب قبل خیس دهید. برنج را با چند لیوان آب و کمی نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. همزمان عدس را نیز به برنج اضافه کنید و بگذارید عدس و برنج با هم بجوشند.

پس از اینکه برنج نرم شد مخلوط عدس و برنج را آبکشی کنید ( برنج باید به اندازه ای بپزد که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز ان کمی خام باشد ، عدس خیس خورده به همراه برنج پخته و نرم خواهد شد ).

داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه تان را قرار دهید. مقداری برنج و عدس داخل قابلمه بریزید و روی ان مقداری از مایه گوشتی و مقداری سبزی خشک بریزید. به همین صورت قابلمه را پر کنید و در نهایت با برنج روی مواد را بپوشانید.

حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند. نصف لیوان آب را با چند قاشق روغن یا کره ذوب شده مخلوط کنید و روی برنج بدهید. حرارت را کم کنید و بگذارید برنج به آرامی دم بکشد. سپس در ظرف بکشید و سرو کنید.

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۹۰ دقیقه

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of