دستور تهیه پیراشکی سیب شکری - پورتال رنگی

پیراشکی و سمبوسه 17 خرداد 1396 بدون دیدگاه

دستور تهیه پیراشکی سیب شکری

مواد لازم پیراشکی سیب شکری

سیب 4 عدد
آرد 4 لیوان
روغن 2 قاشق غذاخوری
آب گرم 1 و 1/2 لیوان
شکر 1/4 لیوان
شکر 1 قاشق غذاخوری
مخمر فوری 1 قاشق غذاخوری
نمک 1 قاشق چایخوری
پودر قند مقداری

پیراشکی سیب شکری

طرز تهیه پیراشکی سیب شکری

مخمر خشک و آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری قرار دهید. سپس روغن ، آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و 30 دقیقه در جای گرمی استراحت دهید. سپس خمیر را کمی ورز دهید و 1 ساعت دیگر بگذارید استراحت کنید.

سیب ها را پوست بکنید و درشت رنده کنید یا با چاقو ریز خرد کنید. روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به تکه های یکسان تقسیم کنید. خمیرها را به نوبت کف دست تان گرد پهن کنید و مقداری سیب خرد شده داخل هر خمیر قرار دهید و روی آن کمی شکر بپاشید. خمیر را از وسط تا کنید و لبه های خمیر را با فشار دست به هم بچسبانید.

داخل قابلمه روغن بریزید و پس از اینکه داغ شد خمیرها را داخل روغن بیندازید و با حرارت متوسط سرخ کنید. پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود . پیراشکی ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی شان برود، سپس با پودر قند تزیین و سرو کنید.

نکته ها : میتوانید از میوه های دیگری مانند گلابی ، هلو ، زردآلو و … نیز استفاده کنید ، میتوانید این پیراشکی را همراه با بستنی سرو کنید.

برای: 8 نفر
حاضر است در : 150 دقیقه

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of