دستور تهیه پیراشکی ماهی - پورتال رنگی

پیراشکی و سمبوسه 17 خرداد 1396 بدون دیدگاه

دستور تهیه پیراشکی ماهی

آرد 4 لیوان . تخم مرغ 2 عدد . ماست پر چرب 1 لیوان . روغن 4 قاشق غذاخوری

خمیر مایه 2 قاشق چایخوری . شکر 4 قاشق غذاخوری . فلفل دلمه ای کوچک 1 عدد

تن ماهی 2 قوطی . پیازچه خرد شده 1/2 لیوان . زرده تخم مرغ 1 عدد . کنجد و پنیر مقدار لازم

پیراشکی ماهی

طرز تهیه پیراشکی ماهی

خمیر مایه را با چند قاشق آب گرم مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری استراحت دهید ، 2 تخم مرغ و شکر و روغن را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود سپس مخلوط تخم مرغ و ماست را به خمیر مایه اضافه و مخلوط کنید.

آرد و نمک را مخلوط کنید و کم کم روی مواد الک کنید و با قاشق مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید که به دست نچسبد ، خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید ، روی ظرف را بپوشانید و 2 ساعت در جای گرمی استراحت دهید تا حجم خمیر بیشتر شود.

روی سطح کار آرد بپاشید ، خمیر را 2 قسمت کنید و هر خمیر را با وردنه باز کنید تا به شکل مستطیل شود ، هر خمیر را به 3 قسمت مساوی علامت بزنید ، قسمت مرکز خمیر را برای ریختن مواد بگذارید و دو قسمت اطراف خمیر را به صورت اریب چندین برش بزنید.

تن ماهی ، فلفل دلمه ای خرد شده ، پیازچه خرد شده ، پنیر خرد شده ، نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس این مواد را در بخش میانی خمیرها بریزید و پخش کنید.

پس از ریختن مواد لبه های خمیر را از بالا به صورت چپ و راست روی هم بیاورید ، لبه های خمیر را با آب مرطوب کنید تا به هم بچسبند و از هم جدا نشوند.

انتهای خمیر را میتوانید با لبه های چنگال فرم دهید تا به شکل دم شود ماهی ، برای چشم ماهی تکه ای زیتون یا پیازچه روی سر ماهی بگذارید ، هر 2 خمیر را به همین صورت آماده کنید ، زرده تخم مرغ را با مقداری شیر یا آب رقیق کنید و روی خمیر بمالید و در انتها روی خمیر کنجد یا دانه خشخاش بپاشید.

داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و ماهی ها را با دقت روی کاغذ منتقل کنید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است 50 – 60 دقیقه قرار دهید تا زمانی که خمیر طلایی شود ( میتوانید 5 دقیقه بالای فر را روشن کنید تا روی نان ها طلایی شود ).

نکته ها : میتوانید به جای خمیر مایه از مخلوط 1 قاشق چایخوری جوش شیرین و 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر استفاده کنید ، میتوانید این پیراشکی را با هر خمیری آماده کنید ، مواد داخل پیراشکی را میتوانید تغییر دهید ، میتوانید از انواع پنیر استفاده کنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of