دستور تهیه پیراشکی کالباس عروسکی - پورتال رنگی

پیراشکی و سمبوسه 17 خرداد 1396 بدون دیدگاه

دستور تهیه پیراشکی کالباس عروسکی

مواد خمیر پیراشکی

آب ولرم 3/4 لیوان . آرد 2 لیوان . نمک 1/2 قاشق چایخوری . خمیر مایه 1 و نیم قاشق چایخوری

شکر 1/2 قاشق چایخوری . کره 30 گرم . دانه فلفل سیاه برای چشم عروسک ها

مواد داخل پیراشکی عروسکی

سس گوجه مقدار لازم . کالباس 200 گرم . پنیر پیتزا 1/2 لیوان . تخم مرغ 1 عدد . شیر 2 قاشق غذاخوری

پیراشکی کالباس عروسکی

طرز تهیه پیراشکی کالباس عروسکی

پودر خمیر مایه و آب ولرم را مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کند ، پس از این مدت آرد ، نمک و کره نرم شده را اضافه و خوب مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

خمیر را 10 دقیقه ورز دهید سپس داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی کاسه را بپوشانید و به مدت 1 – 2 ساعت کناری قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

خمیر را با وردنه روی سطح کار باز کنید ، با لیوان به صورت گرد خمیر را قالب بزنید ( برای هر عروسک 2 عدد خمیر گرد نیاز است ).

روی خمیر اول مقداری سس گوجه فرنگی بزنید و مقداری کالباس و پنیر پیتزای رنده شده روی آن بریزید ، خمیر دوم را روی خمیر اول بگذارید و لبه های خمیرها را با کمک آب مرطوب کنید و به هم بچسبانید ( به همین صورت هر تعداد که میتوانید آماده کنید ).

گوش ها و بینی عروسک ها را با خمیر ایجاد کنید و روی صورت بچسبانید ، برای چشم ها نیز از فلفل سیاه استفاده کنید ؛ داخل سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را پس از اینکه آماده شدند داخل سینی فر بچینید.

تخم مرغ و شیر را مخلوط کنید و با برس روی خمیرها بزنید ، سینی را داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است قرار دهید تا روی نان ها طلایی شود.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of