دستور تهیه کاپ کیک لاوا شکلاتی

کیک و مافین ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

دستور تهیه کاپ کیک لاوا شکلاتی

مواد لازم کاپ کیک لاوا شکلاتی

زرده تخم مرغ ۲ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
شکر سفید ۳ قاشق
شکلات تلخ ۶۰% تخته ای ۱۰۰ گرم
کره گیاهی ۵ قاشق
پودر کاکائو ۴ قاشق چایخوری
آرد ۳ قاشق
وانیل ۱/۸ قاشق چایخوری

کاپ کیک لاوا شکلاتی

طرز تهیه کاپ کیک لاوا شکلاتی

۴ عدد قالب کاپ کیک یا فنجان حاضر کنید و درون آن را با کمی کره چرب کنید. یک قالب پیتزایی بردارید و فنجانها را درون آن بچینید.

زرده تخم مرغ و ۲ عدد تخم مرغ کامل را به همراه شکر آنقدر بهم بزنید تا کمی پفی و لیمویی رنگ شود. در ظرف دیگری کره و شکلات تکه شده تخته ای را بریزید و به مدت ۱ تا ۳ دقیقه در مایکروویو آب کنید و سعی کنید هر ۳۰ ثانیه یک بار ظرف را بیرون بیاورید و هم بزنید. مخلوط شکلات تخته ای و کره را به مایه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شود.

پودر کاکائو را در مخلوط الک کنید و هم بزنید. نمک و آرد را هم به همین منوال به مواد اضافه کنید و هم بزنید. عصاره وانیل را هم به مایه اضافه کنید.

مایه را در یک کیسه یا قیف پلاستیکی محکم بریزید. نوک قیف را سوراخ کنید و مایه کاپ کیک لاوا را در فنجانها بریزید. دیس فنجانها را با پلاستیک پوشانده و ۳۰ دقیقه در یخچال خنک کنید. در همین حین فر را تا دمای ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.

وقتی دیس را از یخچال بیرون آوردید، تا نصفه ظرف آب داغ بین فنجانها بریزید. فنجانها را به مدت ۱۵ تا ۱۸ دقیقه در فر قرار دهید. سپس آنها را بیرون آورده و به مدت ۱۵ دقیقه سرد کنید. قالب را برگردانید و کاپ کیک لاوا شکلاتی خوشمزه را با کمی پودر قند تزئین و سرو کنید.

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۶۰ دقیقه

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment