دستور تهیه کوکی شکلاتی بدون فر

بیسکویت و کوکی 01 بهمن 1395 بدون دیدگاه

دستور تهیه کوکی شکلاتی بدون فر

مواد لازم کوکی شکلاتی بدون فر

شکر سفید 2 فنجان
پودر کاکائو غیر شیرین 3 قاشق
مارگارین 1/2 فنجان
شیر 1/2 فنجان
نمک نوک قاشق چایخوری
جو پرک آماده طبخ 3 فنجان
کره بادام زمینی 1/2 فنجان
عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری

کوکی شکلاتی بدون فر

جو دو سر پرک یا جوپرک غله ای است رژیمی با فیبر بالا و حاوی آنتی اکسیدانهای قوی و ویتامینهایی مانند B و E و غنی از املاح معدنی است.جو پرک منبع خوبی از انرژی، پروتئین و چربی برای انسان و مخصوصا بچه‌ها است. این کوکی ها که در کمترین زمان و به آسانی تهیه می شوند بدلیل دارا بودن جو پرک و کره بادام زمینی میان وعده ای مقوی و خوشمزه برای شما و کودکانتان خواهند بود.

طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون فر

در یک شیر جوش، شکر، پودر کاکائو، مارگارین، شیر و نمک را 1 دقیقه با حرارت کم به جوش بیاورید( هرچه حرارت کمتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهدشد).زمانیکه به جوش آمد و حباب هایی در سطح آن ظاهر شد به مدت 2-3 دقیقه دیگر ( و نه بیشتر) بجوشانید و بعد قابلمه را از روی حرارت بردارید.

جو پرک، کره بادام زمینی و عصاره وانیل را در کاسه ای بریزید و با قاشق چوبی خوب مخلوط کنید. سپس مایه کاکائویی را داغ روی مواد بریزید و ترکیب کنید. داخل یک سینی یا ظرف مسطح کاغذ مومی(کاغذ روغنی) پهن کنید. زمانیکه مایه کمی خنک شد قاشق قاشق از مایه کوکی بردارید و روی کاغذ مومی به شکل گرد ( یا هر شکل دیگری) قرار دهید . سپس سینی را مدتی در یخچال قرار دهید تا سرد شود و کوکی خودش را بگیرد.

پس از این مدت کوکی های خوشمزه و مقوی شما آماده هستند و میتوانید آن را همراه با عزیزانتان نوش جان کنید. کودکان عاشق این کوکی ها هستند.

برای: 24 نفر
حاضر است در : 25 دقیقه

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of