دستور تهیه کیک توت با شکلات سفید

کیک و مافین ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

دستور تهیه کیک توت با شکلات سفید

مواد لازم کیک توت با شکلات سفید

زرده ی تخم مرغ ۶ عدد
شیر ۲۴۰ میلی لیتر
عصاره یا اسانس وانیل ۱ قاشق چایخوری
آرد آماده ۳۹۰ گرم
شکر ۲۴۰ گرم
کره ی نرم شده ۱۲۰ گرم
شکلات سفید ذوب شده ۱۶۵ گرم
شکلات سفید ذوب شده ۲۸۵ گرم
توت های تابستانی مخلوط ۴۸۰ گرم

کیک توت با شکلات سفید

طرز تهیه کیک توت با شکلات سفید

فر را از قبل تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. دو قالب کیک کمر بازشوی گرد ۲۳ سانتی متری را با کره چرب کنید و کف آن را کاغذ پوستی قرار دهید.

برای تهیه ی کیک زرده های تخم مرغ، ۶۰ میلی لیتر شیر و وانیل را در کاسه ای مخلوط کنید. کره و بقیه شیر (۱۸۰ میلی لیتر) را بیفزایید. آن را ۳ تا ۴ دقیقه با سرعت پایین بزنید تا زمانی که به خوبی ادغام شوند. مخلوط تخم مرغ را به شکل تدریجی در سه قسمت اضافه کنید، آن را هر دفعه به خوبی بزنید. شکلات ذوب شده را اضافه کرده و حدود ۲ دقیقه مخلوط کنید. مخلوط را در قالب بریزید.

کیک را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزید، یا تا زمانی که اگر سیخ چوبی را در مرکزآن فرو کنید تمیز بالا بیاید. پیش از آنکه کیک را روی رک برگردانید تا کاملا سرد شود بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه خنک شود.

برای مواد داخل آن و تزئین روی کیک، یک سوم شکلات ذوب شده ی گرم را با استفاده از یک کفگیر بزرگ روی یک لایه کیک بمالید. توت ها را روی آن بگذارید، مقداری را برای تزئین روی کیک نگه دارید، کیک دوم را روی آن بگذارید و با بقیه ی شکلات سفید ذوب شده روی آن را بپوشانید. آن را با بقیه ی توت های باقی مانده تزئین کرده و سرو کنید.

برای: ۱۰ نفر
حاضر است در : ۶۰ دقیقه

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment