دلایل مهم شستن دست ها

زندگی سالم ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

دلایل مهم شستن دست ها

دلایل مهم شستن دست ها

دلایل مهم شستن دست ها : در هر سانتیمتر از پوست دست شما حدود ۱۵۰۰ باکتری موجود است پس دلیلی ندارد که برای شستن دستهایتان وقت تلف کنید. ولی این نکته را فراموش نکنید که پس از شستن دستهایتان حتما آن ها را با حوله تمیز و خشک و یا دستگاه های هوای گرم خشک کنید. در زیر ۵ دلیل برای شستن دست هایتان را ذکر کرده ایم .
دلایل مهم شستن دست ها

باکتری ها همه جا هستند ولی قابل رویت نیستند

میکروب ها، مانند باکتری ها و ویروس ها، موجودات میکروسکوپی ریزی هستند و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. فقط به خاطر اینکه شما نمی توانید آنها را ببینید، به این معنا نیست که آنها وجود ندارد. در واقع، برخی از باکتری ها بر روی پوست شما زندگی می کنند و حتی برخی از آن ها درون شما زندگی می کنند. میکروب معمولا در اشیاء روزمره مانند تلفن های همراه، چرخ دستی های خرید، و مسواک زندگی می کنند. آنها می توانند از اشیاء آلوده به دست شما منتقل شوند زمانی که شما آنها را لمس میکنید.

باکتری ها شما را بیمار میکنند

باکتری های بیماری زا، ویروس ها، قارچ ها و میکروب ها دیگر عوامل سبب ساز بیماری در انسان است. آن ها بر اثر تماس پوست از شخصی به شخص دیگر منتقل میشود .میکروب بعد از تضعیف سیستم ایمنی داخل بدن قادر به تولید سموم بیماری زا در بدن است.

شستن دست های خود جلوگیری از گسترش میکروب ها میکند

با توجه به تحقیقات اخیر، شستن دست ها خود یکی از موثرترین روش جلوگیری از گسترش بیماری است. شستن مداوم و صحیح دست ها خود راهی برای مبارزه با باکتری هاست. داشتن دست های تمیز مهم است، زیرا مردم اغلب چشم، بینی و دهان خود را با دست هایشان لمس میکنند و میتوان تصور کرد این دست های آلوده چه اتفاق غم انگیری را برای شما رقم میزند.

شستن دست ها خیلی ارزان تر از هزینه بیمارستان است

شستن و خشک کردن دست ها راهی بسیار ساده و کم هزینه است تا خود را از بیماری ها دور نگه دارید. شستن دست ها یعنی کمتر در معرض بیماری قرار داشتن و این یعنی شما لازم نیست هزینه های زیادی را برای بیمارستان و کلینیک های خصوصی صرف کنید.

شستن دست ها شما را سالم نگه میدارد

یکی از خصوصیات بارز شستن دست ها این است که کمک میکند تا همیشه سالم باشید و همچنین با تمیز نگه داشتن محیط اطرافتان مانع شیوع بیماری ها شوید. شستن دست ها و خشک کردن آن ها خطر ابتلا به اسهال را در افراد تا یک سوم کاهش میدهد. همچنین شستن دست ها میتواند خطر ابتلا به برخی بیماری های تنفسی را تا بیست در صد کاهش دهد.

نُقل خبر _ دلایل مهم شستن دست ها
شستن دست ها

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !