دلیل عدم رسیدگی به پرونده سعید طوسی از سال ۸۹ چیست ؟

اجتماعی , اخبار و حوادث ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۸ دیدگاه

طوسی دارای صدای خوش و خدا دادی برای خواندن قرآن است که نظام چک سفید امضا برای عصمت او نداده است و اگر انحراف او ثابت شود باید مجازات شود.

ماجرای سعید طوسی که هنوز حدود و ثغور آن معلوم نیست به گونه‌ ای پیش می‌ رود که گویی نظام جمهوری اسلامی ابتدا وی را قاری قرآن و سپس مأمور فساد در جامعه کرده است. فصل‌ الخطابی قوه قضائیه نیز مانند بسیاری از مقولات دیگر برای معاندین، مغرضین و منافقین بی‌ معناست. هیچ‌ کس با طوسی کاری ندارد و نمی‌ گوید هر قاری قرآن الزاماً مهذب نیست، همانگونه که هر آخوندی الزاماً مروج دین نیست و به همین دلیل امام فرمودند تاریخ اسلام پر است از خیانت علمای اسلام به اسلام، چرا که در هر قشری ناپاک وجود دارد !

پرچمداری رسانه‌ های امریکا و انگلیس در این ماجرا تردیدی باقی نمی‌ گذارد که هجو نظام از مدخل دین، راهبرد آنان است و پیاده نظام آنان نیز هر موضوع راست و دروغی را به مثابه فلشی به سمت نظام نشانه می‌روند، چرا؟ حفظ و استمرار نظام جمهوری اسلامی از پیوند اعتمادی مردم و حاکمیت نشئت می‌گیرد و دشمنان برای سست کردن ستون‌ های این نظام (که آن را نظام سرکش و مهار نشدنی می‌نامند) از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

انصاف این است که بگوییم انسان در معرض تهدید و انحراف است، «الا مارحم ربی».
درباره سعید طوسی از تبرئه تا اعدام را باید پذیرا باشیم. آنان که فصل الخطابی قوه قضائیه را نمی‌پذیرند، همان کسانی هستند که «طوسی بهانه است، اصل نظام نشانه است» را دنبال می‌ کنند.

قرائت و آموزش قرآن را به اقسام و انواع جوک و تمسخر آلودند و کاری کمتر از خود سعید طوسی نکرده‌اند. اگر مریض نباشیم با فرض اثبات جرم، یک قاری را فاقد تهذیب می‌ دانیم و باید ساحت قرآن و عرصه عمومی قرآن‌ خوانی را از وجود او دور کنیم. اما اینکه هر کس احساس تعلقی به نظام می‌ کند و دچار مشکل می‌ شود باید همه نظام به قربانگاه برود، بخشی از همان جنگ نرم است. اگر طوسی و امثالهم تبرئه شوند، خواهند گفت «دست خودشان است، سرش را به هم آوردند». اگر اعدام شود خواهند گفت «نقض حقوق بشر است و اتحادیه اروپا علیه ما بیانیه می‌ دهد و تحریم می‌ کند.» اینجاست که باید از مخالفان نظام خواست که اگر دین ندارید، لااقل آزاده مرد باشید. سیف‌ الله صدر اسلام به زنای محسنه روی آورد، اما مردم به حاکمیت وقت حمله نکردند و پیامبر و اسلام را به سخره نگرفتند. حال اشتباه و انحراف احتمالی یک فرد غیر مهذب محور بازنمایی عقده‌ های فرو خورده این جماعت مقابل نظام شده است.

به صورت طبیعی عالم سیاست و اجتماع با عالم حقوق متفاوت است و معمولاً انتظار اجتماعی و سیاسی فراتر از حقوق ظاهر می‌شود و این مسئله در پرونده‌ های مختلف تاکنون طرح شده است. قوه قضائیه به عنوان رکنی از حاکمیت نمی‌ تواند صرفاً بر وظایف حقوقی خود تأکید کند، بلکه باید پاسخگو باشد که چرا پرونده‌ای را از سال ۱۳۸۹ تاکنون به انجام نرسانده است و چرا قبل از دیگران عرصه اجتماع را روشن نکرده است ؟

نیروهای انقلاب باید همیشه یادشان باشد که نظام دینی را با دین شکار خواهند کرد و دشمنان نیز در همین نقطه متمرکز شده‌اند. دشمنان انقلاب هم دین را فاقد صلاحیت برای امر سیاسی و اجتماعی می‌دانند و هم برای تخفیف نظام در عرصه اجتماعی به دین مراجعه می‌کنند. آنان دست به گزینش می‌ زنند، همانگونه که حرکت عظیم عاشورای امسال ایران و کربلا را سانسور و چند قمه‌ زن را محور تصویر سازی از عاشورا کردند. طوسی را در صدر قرار می‌دهند، اما همزمان علت عزل فلان مدیر عامل دولت را چیز دیگری وانمود می‌کنند. لزومی ندارد نیروهای انقلاب درصدد دفاع از هر مسئله‌ای باشند که همین مسئله قطب‌ بندی و انگیزه قطب‌ بندی در طرف را چند برابر می‌کند. جریان انقلابی کشور باید سردمدار مبارزه با هر فسادی باشد وگرنه ممکن است رسانه‌ های غربی که فساد فلان نیروهای همسوی خود در ایران را مخفی می‌کنند، دلسوز نظام معرفی شوند. تا حیات آدمی وجود دارد سیف‌ الله‌ ها و طوسی‌ ها خواهند بود و در عمق تاریخ نیز بوده‌اند. تاریخ انسان و حتی تاریخ توحیدیان مملو از خطاست. از برسیسای عابد گرفته تا سیف‌ الله پیامبر اسلام نمونه بارز آن است و به هیچ کس در این مسیر تضمین الهی داده نشده است. آن یوسف پیامبر بود که هوشمندانه استغاثه کرد که: و ما ابری نفسی ان النفس لاماره بالسوء الامارحم ربی ان ربی غفور رحیم.

فساد مالی و انحراف جنسی همانند شایعه است. شایعه در طول حیات بشر وجود داشته است و انباشت هزاران سال تجربه نمی‌تواند به آن پایان دهد. مانند حسادت است که قابل حذف نیست اما قابل کنترل است. هر روز کشیشان کودک‌ آزار در تارک اروپا و امریکا می‌ درخشند اما مسلمانان آن را مستمسکی برای هجو مسیحیت نمی‌ دانند که آن کشیش را فرد فاسدی تلقی می‌کنند که اشتباهی در مسیر کلیسا قرار گرفته است.

18

Please Login to comment
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
فانوس

اونای که میگن صبر کنید ثابت بشه خودشون … یا مردم …. فرض کردن این پرونده چند ساله رسیدگی نشده کشوری که هر روز گلوشو داره پاره میکنه که من عدالت محورم اول باید برای اثباتش هر مسئول خطا کاری رو زود مجازات کنه مثل حضرت علی (ع) که فورا با طلحه و زبیر بر خورد کرد نه داداش چیزای دیگری هست که منو و شما بی خبریم

فانوس

عدالت تنها چیزی است که در ….. و هر کشوری که ادعاش تو … بیشتر بود نا عادل تر بود گشتم نبود نگرد نیست

محسن قرداقلی

بخدا قسم این قضیه ها ربطی به جامعه قرانی نداشته و در هر قشری امکان خطا وجود دارد چونکه ادمی معصوم نیست.

Anonymous

فقط خدا میداند وبس اگر خطا کار باشه یه روزی ویه جایی به سزای اعمالش خواهد رسید

حسینی

بر فرض اینکه این قضیه صحت داشته باشد نباید این موضوع را به نظام و اسلام و انقلاب و دین و جامعه قرآنی نسبت بدهیم . مشابه و حتی بسیار بالاتر از مورد اخیر در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در حد بسیار زیاد هم رخ می دهد ولی مشکل اینجاست که از جامعه اسلامی حامی مستضعفان و محرومان انتظار نداریم. ان شاء الله موضوع صحت نداشته باشد
خداوند همه ما را به لطف خودش هدایت کند و دعا می کنیم لحظه ای ما را به خودمان وا نگذارد . الهی آمین

ناشناس

بنظر من باید سکوت کرد تا همه چی مشخص بشه نه اینکه زود قضاوت کرد به احترام قرآن ،کسایی که دارن تند میرن به این احتمال دامن میزنن خودشون همه پاکن؟آیا شماها دوستدارید چیزهای خصوصیتون تو شبکه های اجتماعی پخش بشن؟من خودم از این اتفاق خیلی متاثرم فقط بخاطرقرآن نه تعصب این آقا،حرف من اینه بزاریم اول بهش اثبات بشه بعد مجازات کنیم هرچند که فرد گناهکار هم نباید آبروش ریخته بشه آبروی همه ی ما دست خدای بالا سرماست لطفا به احترام قرآن تا اثباتش سکوت کنیم

Anonymous

بنظر من هر انسانی ممکنه اشتباه کنه،ولی من به شخصه آرزو میکنم کاش دروغ باشه حداقل به احترام قران،اگر هم یک درصد این احتمال درست باشه نباید آبروی کسی و ببریم آخه مگه تمام کسایی که دارن به این شایعه دامن میزنن پاک هستن،؟آیا دوست دارید کسی هم اشتباهات خودتون و جار بزنه تو شبکه های اجتماعی،؟شما استغفرالله خدا نیستیت که بخواید آبرو کسی و ببرید حداقل سکوت کنید تا اثبات بشه بعد قضاوت کنید لطفا بخاطر حرمت قرآن…………………اگه راست باشه خدا ازش نگذره

Anonymous

تمام این حرفا و حدیثا به خاطر عملکرد ضعیف قوه قضائیه است. خود افراد مسئول طوری حرکت می کنند که امتیاز به طرف مقابلشون میدن بعد میگن مخالف نظام این کارو کرد فلانی اونجا مصاحبه کرد بهمانی فلان چیزو گفت؟!!? خوب شما که نظام براتون خیلی مهمه درست کار کنید تا حرف درست نشه. اما واقعیت اینه که اصل نظام برای هیچ کدوم از آقایون مهم نیست. این حرفا فقط برای کنترل احساسات مردم و حفظ قدرته. آقایون تنها منافع خودشون و جیبشونو و حفظ قدرتشون تو پشت پرده حفظ نظام قایم می کنند. اگه حرفم اشتباه هستش پس این… Read more »

Anonymous

سلام دوستان عزیز خطای هر انسانی راباید قانون رسیدگی کند اما چرا این خطا قابل توجه شده چون ایشون خودشون رو با کتاب خدا وصل داده بودن که من در جواب میگم شمر لعین هم قران تفسیر میکرد وهنگام بریدن سر امام حسین الله اکبر میگفت پس هر که گفت من قران میخونم یا روحانی هستم یا کارم درسته نمیشه باور کرد هیچ کس برتری بر دیگری ندارد جز متقین که این هم فعلا گیر نمیاد

فاطمه

سلام
اقای طوسی مجرم نیست مورد اتهام قرار گرفته دشمن هر کاری از دستش بر بیاد انجام می ده و هیچگاه اروم نمی نشیند دشمن با پسر جضرت فاطمه (س) چه کرد ؟؟؟؟!!!! طوسی که یه بنده معمولی خداست

انسان

اگر در سال ٨٩ به پرونده این آقا بی سر و صدا رسیدگی می شد و به دلیل سواستفاده از نام اسلام و دین و قرآن به اشد محازات می رسید،اکنون ما شاهد این نبودیم که قربانیان این پرونده برای رسیدن به حقشون دست به افشا گری در شبکه های اجتماعی بزنند و دشمنان از این فرصت برای ضربه زدن به اسلام سواستفاده نمایند و یا مردم به همه چیز بی اعتماد شوند

باران

چرا همه چیو به آمریکا ربط میدن اگر خطاکاره سریع حکمو بدین تا خیال مردم راحت بشه نه اینکه چنین فردی به راحتی در جامعه جولان بده،پشتش به چه کسی گرمه که تا حالا محاکمه نشده؟؟؟
بذارید محض رضای خدا عدالت اجرا بشه،چرا نمیگن هرکس از این آقا شکایت داره بیاد شکایت کنه؟؟؟
دلیل نمیشه چون فلان سمتو جایگاهو داشته به حال خودش رها بشه

عادل

ماشالا هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد آدم باید عادل باشه! واقعا نباید اشتباهات به این بزرگی را پای کس دیگه نوشت اما از طرف دیگه نباید دستاوردهای جهانی علمی و فرهنگی افراد رو هم پای کسی غیر خودشون گذاشت. کاش آدما بلد نبودن ادعا کنن. ادعای دوست داشتن، دروغ نگفتن، … اونوقت کسی هم از کسی انتظاری نداشت. موندم با این وضع خر تو خر مملکت ایرانیا دیگه چطوری می خوان خودشونو به دنیا معرفی کنن. قابل توجه که افتضاحات جامعه کلیسایی هم نه تنها مباحث بسیاری رو به لحاظ… Read more »

Anonymous

اینم از کشور … که هر روز یه اختلاس یه جنایت از کسانی که در راس کار و امور جامعه و الگوی بقیه ملت هستند. واقعا که شورشو درآوردن

Anonymous

هی آقا یا خانم ناشناس که از نظام جمهوری اسلامی دل خوشی نداری، و احتمالا متنفری، کی گفته هر عمل شنیعی که توسط هر نخبه ای صورت بگیره دست های آلوده خارجی در کاره، نخیر! فقط یه کم وطن پرست باش، صبر و حوصله بالاخره نشون میده آقای طوسی مجرم هست یا نیست.

Anonymous

ببنیم و تعریف کنیم

Anonymous

چرا هر چیزی را به نظام و ضد نظام میبندید اگر در کشور عدالت برقرار باشد هیچ کس به خود اجازه تخلف نمیدهد پس بهتر است به جای اینکه همه مسائل را به معاند و منافق و مقرضین ببندید دنبال حق و حقیقت و عدالت باشید تا در جامعه اسلامی چنین فجایعی اتفاق نیفتند و کسی نتواند با سوء استفاده از تعلق به نظام فساد کند.

Anonymous

درود بر ذهن پاک شما