هزاران نفر در دومین سالگرد فاجعه غرق شدن کشتی کره جنوبی شرکت کردند

بین الملل , خبری ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

 

غرق شدن کشتی کره جنوبی – فاجعه ای که هرگز از یاد نخواهد رفت

سئول کره جنوبی – هزاران نفر از مردم کره جنوبی روز شنبه در مراسم یادبود حادثه غرق شدن کشتی کره جنوبی که ۲ سال پیش اتفاق افتاد و بیش از ۳۰۰ نفر از هموطنان خود را در آن تراژدی غمگین از دست دادند، شرکت کردند.

هزاران نفر با در دست داشتن چترهایی در باران شبی روشن، صفی طولانی در میدان مرکزی شهر سئول تشکیل دادند و منتظر ماندند تا گلهای خود را نزدیک محل تشکیل کمپ خانواده های قربانیان که برای ماهها دست به اعتراض گذاشته بودند، ماندند.

پلیس اعلام کرد حدود ۴۵۰۰ نفر در این مراسم شرکت کردند که شب گذشته با وجود باران شدید با سخنرانی، کنسرت و نمایش فیلم  ادامه یافت. گرچه پلیس خود را برای تظاهرات و راهپیمایی ضد دولتی آماده کرده بود، این مراسم مسالمت آمیز به پایان رسید.

در پی غرق شدن کشتی سئول در سواحل جنوب غربی کره جنوبی در آوریل ۲۰۱۴، تمام ۳۰۴ نفر مسافر آن که اکثرا دانش آموزان دبیرستانی ساکن آنسان بوده اند کشته شدند. این فاجعه را عده زیادی نتیجه بی کفایتی و فساد دولتی تلقی می کنند.

پیش از اقدام دولت مبنی بر پایان تجسس پس از ۷ ماه جستجو در آب، غواصان جسد ۲۹۵ نفر را از کشتی غرق شده بیرون کشیدند، اما جسد ۹ قربانی دیگر هنوز نامعلوم می باشد.

دادگاهی در کره جنوبی نوامبر سال گذشته تشکیل شد که طی آن کاپیتان کشتی به دلیل سهل انگاری عمد در اخطار و هشدار جهت تخلیه کشتی و ترک کشتی، به حبس ابد محکوم شد .

 

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !