مدل های زیبا از دکوراسیون اتاق کودک با کاغذ دیواری

دکوراسیون داخلی 10 دی 1394 بدون دیدگاه

مدل های زیبا از دکوراسیون اتاق کودک با کاغذ دیواری

زمانی که می خواهیم خانه ای برای خود بسازیم یا زمانی که می خواهیم منزل را جا به جا و به عبارتی تعویض کنیم اولین چیزی که بعد از انتخاب محل خانه به ذهن ما می رسد نوع دکوراسیون آن است؛ منظور دکوراسیون داخلی و خارجی خانه است؛ و برای انتخاب آن هم معمولا گزینه های فراوانی داریم. این مطلب را اختصاص داده ایم به دکوراسیون داخلی منزل؛ در هر خانه ای آشپزخانه، اتاق خواب والدین و کودکان، پذیرایی و نشیمن و حتی سرویس بهداشتی دارای دکوراسیون مخصوص به خود هستند که باید رعایت شوند. البته در همه این موارد اصولی هست که در صورتی که آنها را مد نظر داشته باشید یقینا شیک ترین و به روز ترین مدل دکوراسیون را خواهید داشت. در این مطلب از پورتال رنگی ما به دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک پرداخته ایم؛ کودکان موجوداتی پاک و دوست داشتنی هستند و باید برای آرامش آنها محیط شان را آنگونه که مطلوب آنها است درست کنیم تا بتوانیم فرزندی سالم را پرورش داده و به جامعه تحویل دهیم.
در تزیین و دکور اتاق کودک موارد فراوانی وجود دارند که می توان آنها را به کار برد و به دکور مورد نظر رسید. از جمله این موارد کاغذ دیواری است. انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودکان بسیار حساس است و باید طوری انتخاب شود که ضمن آنکه کودک در اتاق آرامش داشته باشد با وسایل اتاق کودک هم هماهنگی لازم را داشته باشد. در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق بچه ها باید به جنسیت کودک هم توجه داشت؛ چرا که دختر و پسر هر کدام نیازها و سلیقه های متفاوتی دارند که دکور اتاق شان را باید بر آن اساس چید.

طرح کاغذ دیواری

اصول دکوراسیون اتاق کودک با کاغذ دیواری

با اینکه تزیین اتاق خواب کودک بسیار سرگرم کننده است اما این نکته را به یاد داشته باشید که باید لوازم و مخصوصا کاغذ دیواری و کفپوش مناسب کودک را انتخاب کنید. مهمترین انتخاب در اتاق کودک کاغذ دیواری مناسب می باشد. انتخاب رنگ کاغذ دیواری را به فرزند خود بسپارید. شما می توانید از کاغذ دیواری هایی که دارای طرح ها و رنگ های شاد هستند استفاده کنید.
همچنین می توانید برعکس از کاغذدیواری هایی به رنگ خنثی مانند کاغذ دیواری سفید یا کاغذ دیواری خاکستری استفاده کنید و سپس رنگ های گرم را با وسایل به آن بیافزایید. برای کفپوش می توانید از پارکت لمینت استفاده کنید چرا که پارکت لمینت ساده ترین و بهترین  انتخاب  می باشد.  برای انتخاب پرده اتاق نیز دقت کنید.   اگر  رنگ کاغذ دیواری روشن و ساده می باشد یعنی از رنگ   کاغذ دیواری خنثی استفاده  کرده اید  باید  پرده  اتاق  رنگی  باشد . اگر از کاغذ دیواری طرح دار و رنگی استفاده کرده اید  باید  از  پرده های ساده استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری مناسب با سن و سال کودک و دارای حال و هوای کودکانه اولین گزینه ای است که می تواند حال و هوای بچه گانه به اتاق خواب بدهد و اتاق ساده و معمولی را به اتاق کودک دلنشین و جداب برای هر کودکی تبدیل نماید.  این روز ها مدل ها و تنوع طرح کاغذ دیواری ها آنقدر زیاد شده است که گاهی وقت ها پدر و مادر برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب دچار سردرگمی می شوند. پورتال رنگی پیشنهاد می کند  که اگر کودک شما سال های نوزادی را گذرانده است و وارد دوران شیرین زبانی های کودکانه اش شده است از او هم نظر بخواهید و بگذارید برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خوابش صاحب رای باشد. این گونه احساس رضایت بیشتری در کودک ایجاد خواهد شد و او در اتاقش آرامش بیشتری خواهد داشت! – کاغذ دیواری اتاق کودک
معمولا کاراکترهای کارتنی و فیلم های مورد علاقه کودکان طرح های روتختی و کاغذ دیواری اتاق خواب کودک هستند که در هماهنگ  کردن اینها باید دقت کنید که به عنوان مثال اگر روتختی که شما انتخاب کرده اید عکس و طرح شلوغ دارد کاغذ دیواری مناسب برای آن کاغذی تقریبا ساده و با طرح های کمتر است چرا که به گفته ی روانشناسان کودک در اتاق با لوازم و طرح های بسیار شلوغ و درهم احساس امنیت کم تری می کند.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای اتاق کودک

  • از رنگ‌های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ‌ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. به‌طور معمول رنگ‌های درخشنده با رنگ سفید رقیق می‌شوند.
  • اگر کودک شما دختر است خوب به طبع رنگهای شاد مثل صورتی, گلبهی و … را بیشتر می پسندد.
  • اما پسر شما رنگهای پر انرژی مانند آبی و قرمز را دوست دارد که برای کم کردن انرژی این رنگها شما می توانید از تابلوها یا پوسترهایی با ترکیب رنگ سبز یا سفید انتخاب کنید.

مدل جدید کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری طرح دار
دکوراسیون اتاق
کاغذ دیواری ساده
کاغذ دیواری برای اتاق کودکان
کاغذدیواری
کاغذ دیواری مناسب
کاغذ دیواری اتاق خواب
انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای اتاق کودک
انتخاب رنگ کاغذ دیواری
رنگ کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

پورتال رنگی _ مدل های زیبا از دکوراسیون اتاق کودک با کاغذ دیواری
منبع: بیتوته – تیراژه هارمونی

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of