اصول نورپردازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون داخلی ۰۵ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اصول نورپردازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

در هر خانه ای قسمتهای مختلفی وجود دارد که هر کدام دکوراسیون و چیدمان مخصوص به خود را دارند. مثلا اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق نشیمن و… هر کدام نیازمند دکوراسیونی خاص هستند که باید با اصول خاص شان چیده شوند. در این مطلب دکور و چیدمان سرویس های بهداشتی را برای شما در نظر گرفته ایم. برخی تصور می کنند که فقط وسایل سرویس بهداشتی مهم است در صورتیکه باید دانست که مسایل دیگری هم مهم هستند و از ان جمله نورپردازیهای این قسمت از منزل هست. با ما همراه باشید تا به جزییات بیشتری برسید.

نورپردازی در سرویس های بهداشتی منزل چقدر مهم است؟

اغلب، تصور مردم این است که حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی فضاهایی کم اهمیت در یک خانه هستند بنابراین برای طراحی آن وقت و هزینه زیادی صرف نمی‌کنند. این در حالی است که این فضا خصوصی‌ترین فضایی است که هر فرد تجربه می‌کند. نورپردازی مناسب در حمام باعث می‌شود نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا کنید و اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برد. نور زیاد در حمام باعث می‌شود که در آینه خیرگی ایجاد شود و نور کم کار کردن را برای شما دشوار می‌کند.
انواع مختلفی برای طراحی نورپردازی این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از آنها نورپردازی فعالیتی یا نصب نور در کنار آینه است.
اصول نورپردازی
اصول نورپردازی دکوراسیون سرویس بهداشتی

با این نور شما می‌توانید به بهترین شکل خود را در آینه ببینید. همانگونه که Randall Whitehead متخصص نورپردازی می‌گوید، نورپردازی فعالیتی که به شکل مناسب در کنار آینه تعبیه شود بسیار پر اهمیت است و توصیه می‌کند که از لامپ‌های دیواری استفاده کنیم و آنها را در ارتفاع چشم انسان در دو طرف آینه قرار دهیم (حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ سانتی‌متر از زمین). بدین ترتیب سایه کمتری خواهیم داشت. این گونه روشنایی بهترین حالت ممکن برای آرایش کردن، ریش تراشیدن و یا چک کردن دندان‌ها است. بهتر است حداقل فاصله بین ۲ چراغ بغل آینه ۷۰ سانتی‌متر باشد.
دکوراسیون سرویس بهداشتی
اشتباهی که اغلب افراد انجام می‌دهند این است که بالای آینه را روشن می‌کنند. این امر موجب می‌شود که نور در سقف منعکس شود و هنگامی که در آینه نگاه می‌کنید، پیشانی‌تان پر نور شود و زیر بینی، چانه و چشمان‌تان سایه بیفتد. این نوع روشنایی برای ریش تراشیدن و آرایش کردن مناسب نیست. این در حالی است که افراد باید هنگام نگاه کردن به تصویرشان، بهترین حالت خود را ببینند.
روشنایی اطراف وان و دوش باید به گونه‌ای باشد که آرایش کردن، ریش تراشیدن و خواندن متن روی شامپوها را دچار مشکل نکند. چراغ‌هایی که به پایین بازتاب دارند و برای محیط‌های مرطوب ساخته شده‌اند را انتخاب کنید. لامپ‌هایی که دارای حباب و یا پوشش هستند، مانع خیرگی چشم می‌شوند. نورپردازی زیر کابین روشویی نیز بسیار زیرکانه است. یک نور خطی کم ولتاژ و یا LED زیر کابینت روشویی‌تان نصب کنید.
دکوراسیون سرویس بهداشتی 2017
دکوراسیون سرویس بهداشتی 2016

پورتال رنگی _ اصول نورپردازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی
منبع: مدآنلاین

Please Login to comment