دکوراسیون شب یلدا

دکوراسیون داخلی 01 شهریور 1394 بدون دیدگاه

دکوراسیون شب یلدا

شب یلدا برای ایرانیان جشن زیبایی است چه از لحاظ مفهومی و چه از لحاظ زیبایی‌شناسی. در این شب سیاه و سبز و سرخ غوغا می‌کند. 7000 سال است که ایرانیان در این شب آئین ویژه شب چله را اجرا می‌کنند. کافی است در آخرین شب پاییز به خیابان‌ها و خانه‌ها سرک بکشید، همه جا پر است از عناصر یلدایی: انار، هندوانه، آجیل، سبزی پلو با ماهی، فال حافظ و …

دکوراسیون یلدایی

در این بین انار میوه‌ای است بسیار زیبا که یکی از ارکان مهم شب چله بشمار می‌رود. این میوه سرخ دوست داشتنی یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزئین دکوراسیون خانه نیز می‌باشد. اگر شب یلدا مهمان دارید و دوست دارید خانه‌ تان رنگ و بوی یلدا بگیرد کتاب اول چند روش ساده و دوست داشتنی را برای تزئین کردن خانه‌ تان با انار پیشنهاد می‌کند:

چیدن انار پای شمع

هنگام خریدن انار سعی کنید از همه سایز انار خریداری کنید. کوچک و بزرگ. شمع‌های بزرگ را وسط یک سینی دایره شکل قرار دهید و دور آن را با چند انار سرخ با سایزهای مختلف به اضافه میوه‌های پوست خشک دیگر تزئین کنید. انار و ازگیل در کنار هم بسیار زیبا خواهند شد. لا به لای میوه‌ها از گل خشک یا برگ سبز هم استفاده کنید.

درست کردن حلقه انار

اگر دوست دارید میهمانان خود را غافلگیر کرده و از بدو ورود به آنها اعلام کنید که قرار است یک آئین یلدایی باشکوه در منزلتان اجرا نمایید با درست کردن یک حلقه انار و نصب آن پشت در ورودی منزل این فرصت را از دست ندهید. چیزی که لازم دارید یک حلقه حصیری، چند انار سرخ، چند تا میوه کاج (که از پای درختان کاج می‌توانید پیدا کنید) و گل خشک است. همه آنها را با چسب تفتگی به حلقه بچسبانید و سپس آن را پشت در ورودی نصب نمایید.

گلدان انار

میوه رسیده به همان اندازه‌ای که یک گل زیبا در گلدان نما دارد می‌تواند به جلوه خانه بیافزاید. خیلی‌ها در گلدان‌هایشان خوشه انگور، شاخه گلابی و سیب و حتی بوته‌های گوجه‌فرنگی ریز قرار می‌دهند. شما هم می‌توانید برای شب یلدا چند شاخه انار (که انارها به سر آن وصل هستند) تهیه کنید و لا به لای گل‌ها قرار دهید تا جلوه منزلتان زیباتر شود.

سبد انار

چیدن انارها در یک سبد به خودی خود زیبا و دوست داشتنی هستند. اما اگر دوست دارید کمی خلاقانه‌تر سبد انارتان را روی میز بگذارید آن را با میوه کاج و چوب دارچین تزئین کنید. بهتر است روبانی که دور چوب‌های دارچین می‌بندید هم سرخ باشد.

انار خشک شده

اگر درخت انار در اطرافتان هست حتما پای درخت انارهای کوچک و زیبا افتاده‌اند که می‌توانید این انارها را جمع کرده و درون یک کاسه بعنوان دکور قرار دهید یا آنها را پای شمع بریزید و یا با عناصر دیگری ترکیب کرده و یک دکوراسیون زیبا پدید آورید.

شمعدان انار

تاج انار بهترین جا برای نگه داشتن شمع‌های باریک است. با قرار دادن چند شمع روی انارها شمع‌دان‌های یلدایی‌تان را به رخ میهمانانتان بکشید.

جاحلقه‌ای انار

اگر از آن دسته ایرانی‌هایی هستید که رسم دارید شب یلدا خوانچه به خانه نوعروس ببرید می‌توانید انگشتر را روی انار قرار دهید.

دکوراسیون شب یلدا

دکوراسیون شب یلدا

شب یلدا

 

تزئینات برای شب یلدا

یلدا

 

 

پورتال رنگی – دکوراسیون شب یلدا
منبع: “http://www.avval.ir”

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of