دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی 11 مهر 1394 بدون دیدگاه

دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

در هر خانه ای اتاق نشیمن جایی است برای استراحت کردن، سرگرمی و بازی و حتی غذا خوردن است و باید منطبق با نیازهای شما باشد، و مکانی راحت برای خودتان و خانواده شما باشد. جهت چیدن وسایل اتاق نشیمن هیچ روش درست و غلطی وجود ندارد، اما بعضی مراحل هستند که به شما کمک می کنند از فضای موجود نهایت استفاده را ببرید.

گام های اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن :

* یک نگاه به اتاق نشیمن خود داشته باشید. دیوار به دیوار آن را اندازه بگیرید، هم طول و هم عرض را اندازه گیری کنید.
* طرح اتاق خود را بر روی یک کاغذ گراف بکشید. هر 30 سانت از اتاق را روی 3 سانت از کاغذ ترسیم کنید. هر آن چه که بر دکوراسیون اتاق نشیمن تأثیرگذار است – مانند درب ها، پنجره ها، کشوها و وسایل الکترونیکی – را اضافه کنید.
* به وسایل داخل اتاق نشیمن توجه داشته باشید، می خواهید چه چیزهایی را در این اتاق قرار دهید؟ همه وسایل را اندازه بگیرید.
* دور وسایلی که روی کاغذ کشیده اید را ببرید. از مقیاس های مشخص شده در مرحله 2 استفاده کنید.
* در ابتدا تمام روش های چیدمان را با وسایل کاغذی که بریده اید بیازمایید. در صورتی که به طرح مورد نظرتان رسیدید، تکه ها را روی کاغذ چسپانیده و از آن به عنوان یک مرجع بهره بگیرید.

دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

 

* در مرحله بعد نقطه کانونی اتاق نشیمن را معین کنید. نقطه کانونی در اتاق نشیمن نقطه ای است که معمولاً تلویزیون، پنجره یا شومینه قرار می گیرد. با این حال در این نقطه می تواند هر چیزی قرار بگیرد چرا که می خواهید وقتی در اتاق نشیمن نشسته اید، آن چیز را ببینید.
* در نقطه کانونی بزرگترین وسایل خود را قرار دهید. این وسیله به احتمال زیاد مبل شما خواهد بود. می توانید جلوی مبل قالیچه پهن کنید. بین قالیچه و نقطه کانونی کمی فاصله بیاندازید.
* مابقی وسایل تان را به شکل U در اطراف مبل بچینید. مثلاً در دو طرف مبل دو صندلی بگذارید و جلوی مبل میز را قرار دهید، به صورتی که در دسترس باشد. سعی کنید شکل U ی متعادلی درست کنید. اگر یک وسیله بزرگ را در یک طرف مبل گذاشتید تعادل آن با صندلی کوچکی که در طرف دیگر است یا با لبه میز به هم می ریزد.

نکته پایانی در چیدمان اتاق نشیمن

وسایلی از قبیل عکس های خانوادگی، آثار هنری و کوسن های رنگارنگ را به دکوراسیون بیفزایید.

پورتال رنگی – دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of