دیگران صفحه این گوشی جدید را نمی بینند!

تکنولوژی , موبایل ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دیگران صفحه این گوشی جدید را نمی بینند!

برای برخی از ما پیش آمده است که در مترو یا اتوبوس یا در محل کارمان هستیم و در حالی که با گوشی و تبلت خود کار شخصی مان را انجام می دهیم، متوجه می شویم فرد کناری ما به صفحه نمایش ما نگاه می کند و شاید شما پیش خود گفته باشید کاش صفحه نمایش گوشی من برای دیگران قابل رویت نباشد. خبر خوش آنکه در تازه ترین اخبار در این زمینه یک فرد در ترکیه موفق به اختراع یک چنین صفحه گوشی شده است.

اختراع گوشی جدید با صفحه نمایش خاص

ما در عصری زندگی می کنیم که بیشتر افراد اطراف ما دارای گوشی و تبلت هستند و اکثر اوقات همه ما در اماکن شلوغی مانند مترو و اتوبوس و غیره نگران این مسئله هستیم که پیام های ما از روی صفحه نمایش گوشی، توسط دیگران خوانده شود. حال یک مخترع ۴۰ ساله از کشور ترکیه گوشی جدیدی اختراع کرده که با مجهز بودن به یک صفحه نمایش خاص تنها با یک عینک مخصوص قابل مشاهده است و صفحه نمایش گوشی شما را از دید افراد فضول و کنجکاو پنهان می کند.

او در مورد اختراعش می گوید: گوشی یک وسیله شخصی است و فکر می کنم بسیار توهین آمیز خواهد بود که دیگران بخواهند به گوشی شما زل بزنند. این ایده زمانی به ذهن من رسید که مجبور بودم با وسایل حمل و نقل عمومی به مکان های شلوغ استانبول سفر کنم و وقتی متوجه می شدم که دیگران به گوشی من زل زده اند، ناراحت می شدم. او می گوید برای این اختراع خود چهار ماه وقت صرف کرده است.

این گوشی جدید دارای دو تراشه است که اولی صفحه نمایش را به صورت سفید برای دیگران نشان می دهد و دومین تراشه به کار رفته در عینک با وصل شدن به گوشی، این امکان را به فردی که از عینک استفاده می کند فراهم می کند تا صفحه نمایش برای او قابل مشاهده باشد. جزئیات بیشتری درباره نحوه کار این گوشی و همچنین زمان عرضه آن به بازار منتشر نشده است.

دیگران صفحه این گوشی جدید را نمی بینند! (1)

دیگران صفحه این گوشی جدید را نمی بینند! (2)

پورتال رنگی _ دیگران صفحه این گوشی جدید را نمی بینند!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها

Please Login to comment