ذهن خود را با پروتئین ذهنی تغذیه کنید

روانشناسی و موفقیت ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

ذهن خود را با پروتئین ذهنی تغذیه کنید

خودتان را عادت بدهید تا ذهن خود را با غذاهای ذهنی مثبت تغذیه کنید. به خاطر داشته باشید که شرایط پیرامونی، رادیو، تلویزیون، روزنامه ها، مجلات، تابلوهای اعلانات خیابانی و یا صحبت با اشخاص مختلف روی شما به شدت تاثیر می گذارند. ذهن شما مهمترین و گرانبهاترین دارایی شماست. باید از آن مراقبت کنید و آن را تمیز نگه دارید.

ذهن خود را تغذیه کنید

از دیدن فیلمهای تلویزیونی خشونت آمیز در تلویزیون خودداری نمایید. از خواندن اخبار مربوط به قتلها، دزدیها، تجاوزات جنسی و سایر تراژدیها در روزنامه ها خودداری نمایید. از گوش دادن به تفسیرهای رادیویی که درباره همه مسائل دنیای نوین حرف می زنند خودداری نمایید. با مردم درباره اوضاع سیاسی در جامعه تان صحبت نکنید. بگذارید ذهنتان پاک، شفاف و آزاد باقی بماند.
رژیم ذهنی، تعیین کننده ی شخصیت، منش و تقریباً تمام اتفاقات زندگی تان است. اگر ذهن را با دیدگاه ها، اطلاعات، کتاب ها، گفت و گوها، برنامه های شنیداری و اندیشه های مثبت تغذیه کنید، شخصیت مثبت تر و مؤثرتری را پرورش خواهید داد. تأثیر گذاری و استدلال شما بهبود می یابد و اعتماد به نفس و خود باوری بالاتری خواهید داشت.

ذهن خود را با پروتئین ذهنی تغذیه کنید

شما نه تنها به هرچه فکر کنید دست می یابید، بلکه به آنچه به طور ادامه دار احساس کنید تبدیل می شوید. اگر می خواهید مثبت، خوشبین و شاد باشید، پیوسته ذهن تان را با مقالات و برنامه های شاد، مثبت و خوشبینانه برنامه ریزی نمایید.
سلامتی شما دقیقاً به همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخورید و به خودتان برسید. همین طور سلامت ذهنی و روانی شما به همان اندازه ای است که ذهن خود را به جای «شیرینی های ذهنی» با «پروتئین های ذهنی» تغذیه کنید.

پورتال رنگی – ذهن خود را با پروتئین ذهنی تغذیه کنید
منابع: عادتهای میلیون دلاری (نشر آسیم)، شبکه اینترنتی آفتاب

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !