رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما اسلام را به عنوان “دین رسمی” در آمریکا اعلام کرد.

اخبار و حوادث ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

یک وب سایت غیر معتبر ادعا می کند که رئیس جمهور اوباما اسلام را به عنوان دین رسمی در ایالات متحده اعلام کرده است.

 

رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما اسلام را به عنوان “دین رسمی” در آمریکا اعلام کرد.

مقاله ای بر روی فیس بوک در حال انتشاراست که بیان می کند اوباما دین اسلام را به عنوان دین رسمی اعلام کرده است. حقیقت درباره این موضوع؟در ۲۰ می ۲۰۱۶ صفحه فیس بوک “اخبار آمریکا” پستی را منتشر کرد که بر این ادعا است، پرزیدنت اوباما دین اسلام را در آمریکا به رسمیت شناخته است. این پست با مقاله صفحه اول منتشر شده مورخ ۲۰ می ۲۰۱۶ در وب سایت خبری آمریکا  مرتبط می باشد. این وب سایت خبری تیتر زد: در طول دوره ریاست جمهوری خود، رئیس جمهور باراک اوباما به مراتب تلاش کرده است خودش را فردی مسیحی نشان دهد. اما اعمال او نشان می دهد که در این میان حقیقتی پنهان شده است.

گفته او در کنگره سالانهNational Prayer Breakfast  که در واشنگتن برگزار می شود این مسئله را تایید می کند. رئیس جمهور آمریکا در این گنگره اسلام را به عنوان دین رسمی در آمریکا اعلام کرده است. در حالی که این مقاله در ۲۰ می ۲۰۱۶ منتشر شده است، این اظهارات برگرفته از بیانات رئیس جمهور اوباما در کنگره National Prayer Breakfast در ۱۵ فوریه ۲۰۱۵ می باشد: کار ما این نیست که از خدا بخواهیم که به ایمان و باور درست ما پاسخ دهد، کار ما این است که به خدا، کلامش و دستوراتش با ور داشته باشیم. باید بپذیریم که ما واقعا همیشه نمی دانیم که در حال انجام چه کاری هستیم و ما در پیشگاه او در گمراهی و لغزش هستیم. این بدان معناست که روی صحبت ما با افرادی است که از نام او برای توجیه ظلم و ستم، یا خشونت و یا نفرت سوء استفاده می کنند. خداوند هرگز از اعمال تروریستی چشم پوشی نمی کند. هیچ دلیل یا شکایتی نمی تواند گرفتن جان افراد بی گناه و یا ستم به افراد ضعیف و در اقلیت را توجیه نماید.

 

بنابر این ما به عنوان فردی با ایمان در مقابل افرادی که به خاطر اهدافی پوچ و بی ارزش قصد تحریف دین ما –هر دینی- را دارند می ایستیم. اینجا در خانه و جهان پیرامون، ما دائما بر آزادی اساسی و بنیادی، آزادی مذهبی تاکید می کنیم – حقوقی که هر فرد برای انتخاب دین و مذهب دارد و اینکه فرد می تواند بدون ترس از آزار و اذیت و یا ترس از تبعیض، خود مذهبش را انتخاب کند.

تورات می گوید ” همسایه ات را مانند خودت دوست بدار.” در اسلام حدیثی وجود دارد که می گوید: ” هر آنچه برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند.” کتاب مقدس به ما می گوید که ” عشق بورزید، تا بتوانید همه چیز را با نظم و هماهنگی کامل در کنار هم قرار دهید.” پس عشق بورزید. رئیس جمهور اوباما در کنگره سالانه National Prayer Breakfast در ۴ فوریه ۲۰۱۶ نیز تنها به اسلام اشاره کرد و بر دین خود به عنوان مسیحیت تاکید نمود:

او گفت” ما همه مسیحی هستیم.” من نمی توانم عبارتی را واضح و روشن تر از آموزه های مسیح تصور کنم. من نمی توانم بیانی بهتر از روح صلح آمیز اسلام را تصور کنم، هنگامی که پدری مسلمان با ترس، از مثال های واعظ باپتیست و یک خاخام یهودی به منظور آموزش آموزه های دینی برای فرزندش استفاده می کند. اخبار آمریکا این خبر منسوخ شده و نادرست را به منظور جلب رسانه های اجتماعی به طور مکرر منتشر می کند. این وب سایت در انتشار خبرهای نادرست سابقه دیگری نیز دارد.

 

منبع: وبسایت snopes

 

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !