رابطه خشونت درونی با نوع راه رفتن - پورتال رنگی

روانشناسی و موفقیت 28 شهریور 1395 بدون دیدگاه

رابطه خشونت درونی با نوع راه رفتن

شما حتما اصطلاح خشونت را شنیده اید و نسبت به این اصطلاح آشنایی دارید، و احتمالا می دانید که خشنونت انواع مختلفی دارد؛ یکی از این انواع خشونت، خشنونت درونی است که امروز در مورد بیشتر صحبت کرده ایم.

خشونت فقط فیزیکی نیست و هر فردی باید این را خوب بداند. این هم اصلا عجیب و تازه نیست که خشونت روانی گاهی اوقات اثرات مخرب تری از خشونت فیزیکی دارد. خشونت روانی به رفتار فرد مقابل برمی گردد. بستن محکم در از روی خشم و ناراحتی که باعث ناراحتی دیگری می شود، پرتاب کردن اشیا، فریاد کشیدن، نگاه خشم آلود و مملو از نفرت به دیگران، تکان دادن شدید دست ها در هنگام گفت و گو با دیگری، پرتاب کردن آب دهان به بیرون ، جابجا کردن وسایل دیگران بدون رضایت آنها و … همه مصداق خشونت روانی هستند که باعث تشویش ذهن دیگران می شود. این نوع خشونت نیز بر اساس شدت می تواند دسته بندی شود. نتایج این نوع خشونت نه تنها از لحاظ روانی بر روی افراد دیگر که بلکه بر روی خود شخص هم تاثیر گذار است.

جالب این است که حتی رفتارهایی همانند بالا کشیدن آب بینی از روی عمد نیز نوعی خشونت رفتاری است و حتی نگاه نکردن به دیگری نیز می تواند نوعی خشونت رفتاری باشد که با ذهن و روان افراد بازی می کند. خشونت های رفتاری منجر به نتایج نامطلوب تری هم می شود.

%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%ae%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%aa-%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86

شناخت شخصیت درونی از روی راه رفتن

این روزها ما در دنیایی زندگی می کنیم که خشونت جزء جدایی ناپذیری از آن است، دنیایی که هر روز در گوشه ای از آن اتفاقی ناخوشایند رخ می دهد. به دلیل وجود همین شرایط دانشمندان بر آن هستند که بتوانند با شناسایی نشانه های عصبیت و خشونت در افراد از بروز جرم در جامعه جلوگیری کنند؛ و حالا به یکی از جالب ترین این نشانه ها رسیده اند.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامت نیوز، شاید کمی باورش دشوار باشد ولی سبک راه رفتن ما می تواند خبر از میزان خشم درون ما داشته باشد. در واقع، آن گونه که ما قدم بر می داریم نشانه ای است که احتمال بروز خشونت یا جرم را پیش بینی می کند. روان شناسان بر این باور هستند که راه رفتن با ارتباط مستقیمی با ویژگی های شخصیتی افراد دارد. بر همین اساس، از روی راه رفتن می توان به برون گرا یا درون گران؛ سازگاری یا ناسازگاری؛ مسئولیت پذیری یا مسئولیت ناپذیری و بسیاری از ویژگی های دیگر پی برد.

بنا بر یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، وجود حرکات اغراق آمیز بالا تنه و پایین تنه به هنگام راه رفتن از خشمگین بودن افراد خبر می دهد. این در حالی است که میان سرعت راه رفتن مردان و خشونت هیچ ارتبط معنادارای وجود ندارد. مشاهده تکان های شدید در شانه ها و لگن به صورت هم زمان هنگام راه رفتن علامت خوبی است برای شناسایی خشم درونی افراد. در واقع، شما می توانید به راه رفتن افراد نگاه کنید و به آنچه در درونشان می گذرد پی ببرید.

به عقیده روان شناسان، چگونه راه رفتن، قدم بر داشتن و حرکت اعضای بدن مجموعه ای کامل است برای شناسایی جنبه های مختلف شخصیتی افراد. موضوعی که هم چنان نیازمند تحقیق و بررسی است و به بسیاری از جنبه های آن بی توجهی شده است؛ ولی آنچه که واضح است چگونگی و میزان تکان های بدن علامت خوبی برای پیش بینی خشم افراد و ممانعت از بروز جرم احتمالی در جامعه.

پورتال رنگی _ رابطه خشونت درونی با نوع راه رفتن

منبع: سلامت نیوز – جام جم انلاین

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of