رابطه سرطان پوست با تعداد خال های بدن

سرطان ۰۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

رابطه سرطان پوست با تعداد خال های بدن

بررسی های تازه محققان بیان کرده اند که اشخاصی که در بازوی راست خود تعداد زیادی خال دارند و این خال ها تعدادشان از ۱۱ عدد می گذرد، در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست یا ملانوما هستند.
  
رابطه سرطان پوست با تعداد خال های بدن
بنا به اعتقاد پژوهشگران، چنانچه که یک شخص به طور متوسط دارای بیش از ۱۰۰ خال در کل بدن خود باشد هم، خطر ابتلا به سرطان پوست در او مشهود است. در این مطالعات، آمار متعلق به بیش از ۳۰۰ نفر دوقلو در بریتانیا مورد مطالعه قرار گرفتند.

این بررسی ها تحت نظارت تیمی از محققان دانشگاه کینگ کالج لندن صورت گرفت و محققان برای یک دوره زمانی ۸ ساله، آمار گروه بزرگی از مشارکت کنندگان که همه آنها از زنان تشکیل شده بودند مطالعه و ثبت گردیدند. در این بررسی ها، همه اطلاعات مربوط با خال ها و لکه های پوستی این افراد، تحت مشاهده و کنترل قرار گرفت.

در ادامه این مطالعات، محققان به بررسی شرایط جسمانی و پوست بیش از ۴۰۰ بیمار که سرطان پوست داشتند، از هر دو گروه جنسیتی زنان و مردان پرداخته و فهمیدند که بررسی و شمارش تعداد خال های بدن و بخصوص خال های بازوی راست، می تواند به عنوان یک عامل قابل اطمینان برای اطلاع از میزان ریسک ابتلا به سرطان پوست در افراد مورد توجه و مطالعه قرار گیرند.
  
رابطه سرطان پوست با تعداد خال های بدن
محققان این تیم مطالعاتی با تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده از داوطلبان فهمیدند شانس ابتلا به سرطان پوست در زنانی که در بازوی راست آنها حداقل هفت خال موجود است ۹ برابر بیش از اشخاص عادی بوده و این موضوع برای آن دسته از افرادی که در سراسر بدن خود بیش از ۵۰ خال دارند نیز مصداق دارد. در این بررسی ها همینطور مشخص شد که افرادی که ۱۱ خال در بازوی راست و یا ۱۰۰ خال در سراسر بدن دارند، در معرض خطر بسیار زیاد ابتلا به سرطان پوست هستند و این دسته از افراد باید در رابطه با انجام اقدامات پیشگیرانه در زمینه مراقبت از پوست خود آگاه باشند.

پورتال رنگی _ رابطه سرطان پوست با تعداد خال های بدن

(تازه های دنیای پزشکی)

Please Login to comment