راهنمای انتخاب رومیزی مناسب

نکات خانه داری ۲۲ تیر ۱۳۹۶ یک دیدگاه

راهنمای انتخاب رومیزی مناسب

در بخش نکات خانه داری پورتال رنگی تلاش ما بر آن است تا نکات و مهارتهای خاص خانه داری را مورد آموزش قرار دهیم و در همین راستا در این مطلب در مورد خرید رومیزی برای شما مطالبی را منتشر کرده ایم که امیدواریم بپسندید. با ما همراه باشید.

چگونه رومیزی انتخاب کنیم

تا به حال شده یک رومیزی انتخاب کنید و بخرید اما بعد از اینکه آن را به خانه آورده و روی میزتان آویخته اید به اندازه دلخواه تان نبوده است؟ برای خرید رومیزی هم باید نکاتی را در نظر بگیرید که در این چگونه از نظرتان می گذرد.
اندازه و شکل میزتان را در نظر بگیرید. چهار شکل اصلی برای رومیزی وجود دارد که عبارتند از:مستطیل، بیضی، دایره و مربع. همچنین اندازه های مختلف این اشکال بر اساس اندازه های مختلف میزها وجود دارند.
میز را از یک لبه تا لبه ی دیگر دقیق اندازه بگیرید. اینکه بخواهید صرفا رومیزی شش نفره بخرید ممکناست کافی نباشد و برای میز شما کوچک یا بزرگ شود.

راهنمای انتخاب رومیزی مناسب

خرید رومیزی

چقدر هزینه می کنید؟ میزان هزینه شما بر نوع رومیزی ای که می خواهید بخرید تاثیرگذار است. بودجه بیشتر به شما اجازه می دهد یک رومیزی زیبای کتانی، ترمه یا خاتم کار بخرید که برای مهمانی های رسمی عالی است. با بودجه متوسط می توانید رومیزی با پارچه پلی استر بخرید که برای شستشو هم راحت تر خواهید بود و از آن در موارد بیشتری استفاده خواهید کرد. اگر فقط می خواهید بچه ها میز شیشه ای تان را خراب نکنند یک رو میزی پلاستیکی گلدار برایتان کافی خواهد بود.
استاندارد رومیزی به این صورت است که از هر طرف میز ۲۰ تا ۲۵ سانت آویزان باشد تا نمای بهتری به دکور شما بدهد.
می توانید رو میزی گران تر خود را هنگامی که مهمان ندارید با یک رومیزی ارزان پلاستیکی بپوشانید.

رومیزی از چه جنسی باشد؟

رو میزی بیشتر از هر یک از وسایل خانه در معرض لک شدن است. لک هایی که گاهی از بین نمی روند و خیلی زود بر عمر مفید رومیزی شما خط پایان می کشند؛ به همین دلیل بهتر است برای خرید رومیزی سراغ پارچه هایی بروید که شست و شوی راحت تری دارند. هیچ پارچه دیگری به اندازه پارچه های لینن نمی تواند به میهمانی شام یا یک رویداد خانوادگی ظرافت و زیبایی هدیه کند.

راهنمای انتخاب رومیزی مناسب

این نوع پارچه سنتی و گرانبها از الیاف درخت کتان تهیه می شود و الیاف بلندتری نسبت به پارچه های پنبه ای دارد، از این رو مقاومت و ماندگاری آن بیشتر است. زمان شست وشو با ماشین لباسشویی نوع شست وشو را باید روی پارچه های حساس بگذارید و شست وشو با آب سرد را انتخاب کنید. برای اتو کردن هم زمانی که هنوز کمی مرطوب هستند با حرارت بالا آنها را اتو کشی کنید. پارچه های نخی به راحتی قابل رنگ کردن هستند، به سادگی می توان روی آنها قلاب دوزی کرد و نگهداری و مراقبت از آنها نیز کار ساده ای است. پارچه های نخی را می توانید در ماشین لباسشویی بیندازید و درجه ماشین را روی شست وشوی نرمال بگذارید. برای انواع پارچه های سفید نخی می توانید از لکه بر و سفیدکننده ها نیز استفاده کنید.
یک اتوی سریع هم کلیه چروک ها را از روی این پارچه ها از بین می برد. البته پارچه های ترکیبی نخ و پلی استر هم هستند که دوام بیشتری دارند و در عین حال ظاهری مشابه پارچه های نخی دارند. تفاوت عمده این نوع پارچه های ترکیبی با پارچه های نخی قیمت در آنهاست که به مراتب ارزان تر از پارچه های نخی هستند. پلی استر نوعی بافت شیمیایی است و در ساخت و تولید پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه بافت های بسیار باکیفیتی از آن به بازار عرضه می شود. نکته قابل توجه این است که بافت آن به ظرافت لینن و دیگر پارچه های طبیعی بوده و قیمت آنها به مراتب پایین تر از سایر پارچه هاست.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
اشی sqjrm

باید گفت که دیگه رو میزی جنس خوب پیدا نمیشه چون همه چیز چینی شد وبس