راهنمای کامل برای انتخاب لباس بر اساس فرم بدن

نکات مد و پوشاک ۲۰ مهر ۱۳۹۵ یک دیدگاه

راهنمای کامل برای انتخاب لباس بر اساس فرم بدن

بسیاری از شما دقیقا می دانید که چه لباسی به شما می آید و دوست ندارید درگیر فرم های اندامی و فرمول های پیچیده خاص با اسم های میوه ها شوید ! اما اگر جزو افراد سردرگم هستید و نمی دانید چه لباس هایی مناسب اندام شما است این مطلب را که یک راهنمای کامل برای انتخاب لباس بر اساس فرم اندام است پس با پرتال رنگی همراه شوید !

اندام ساعت شنی

ویژگی خاص این نوع اندام این است که فرد لاغر نیست اما کمر باریکی دارد. افراد دارای این نوع اندام باید بر کمر خود تاکید کنند و لباس هایی بپوشند که در قسمت کمر باریک باشد مثل بافتنی های تنگ، تاپ کوتاه و دامن مدادی. در میان مانتو ها، مانتوهایی که در یک طرف بسته می شوند به این افراد توصیه می شود. شلوار مناسب این افراد نیز شلوار گشاد و کمر باریک است.

اندام سیبی شکل

اگر پاهای لاغری دارید و وزن شما در قسمت کمر متمرکز شده است، جزو این دسته هستید. یک مانتوی راسته نسبتا آزاد بهترین نوع مانتو برای این افراد است. تونیک، لباس مناسب برای خانه و دامن مناسب این افراد، دامن کلوش است. برای شلوار هم بهتر است شلواری بپوشند که فاق بلند و راسته باشد.
راهنمای کامل برای انتخاب لباس بر اساس فرم بدن

اندام موزی شکل

اگر اندام شما مستطیلی شکل است، یعنی عرض کمر و باسن شما تقربا یکسان است در این دسته قرار می گیرید. سعی کنید بلوز هایی بپوشید که چین دار باشد و از کت های کوتاه استفاده کنید. مانتویی انتخاب کنید که دارای برش در کناره ها باشد تا در بدن ایجاد فرم و حجم کند. بهترین شلوار برای این افراد شلواری است که در قسمت دمپا تنگ شود.

اندام گلابی شکل

اگر در پایین تنه شما وزن بیشتری متمرکز شده است، شما جزو این دسته هستید. دامن فون بهترین نوع دامن و شلوار دمپا گشاد بهترین نوع شلوار برای این افراد است. ژاکت های جیرو چرم که به بالا تنه حجم بدهد و مانتو هایی که در قسمت بالا تنه روشن تر باشد گزینه مناسبی برای این افراد است.

 

1

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Anonymous

خیلی خوبه