راههای جلوگیری از پیری پوست با این ویتامین ها - پورتال رنگی

پوست و مو ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

راههای جلوگیری از پیری پوست با این ویتامین ها

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین A

ویتامین A سرشار از کاروتن است، کاروتن نه‌ تنها باعث بهبود دید انسان می شود بلکه به پوست ظاهری شاداب و جوان بخشیده و میزان اکسیژن در بافت‌ های صورت را بهبود می‌بخشد. در نتیجه پوست مرده مقداری زیادی اکسیژن می‌گیرد. اکسیژن محرکی برای تولید کلاژن در پوست است. استفاده از کاروتن گردش خون را نیز بهبود می‌بخشد.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین B1

ویتامین B1 یا تیامین ویتامینی مناسب برای پوست است که پوست شما را درخشان و جوان می‌کند. این ویتامین گردش خون را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود به حد کافی اکسیژن جذب پوست شود. ویتامین B1 مشکلاتی مانند چروک‌های پوستی، لکه‌های سن و خشکی پوست را ترمیم می‌کند.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین B2

ویتامین B2 یا ریبوفلاوین درخشش پوست را حفظ کرده و به زیبایی آن می‌افزاید. این ماده با حفظ رطوبت پوست مانع از پیری آن می‌شود.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین B3

پوست خشک نشانه‌هایی از پیری زودرس در خود آشکار می‌کند. پوست بی‌آب، پوسته‌پوسته، مرده، خارش‌دار و گاه شدیداً قرمز می‌شود. ویتامین B3 با تحریک تولید اسیدهای چرب و سرامید خشکی پوست را بهبود می‌بخشد. این مواد خشکی پوست را تسکین داده و لکه‌های ناشی از پیری، چین‌وچروک، خطوط، حلقه‌های سیاه و بی‌طراوتی پوست را درمان می‌کند. در نتیجه پوست جوان‌تر و صاف‌تر دیده خواهد شد.

راههای جلوگیری از پیری پوست با این ویتامین ها

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین B5

ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید ویتامینی ضد پیری برای خشکی پوست است. خشکی پوست سبب می‌شود پوست شما پر چروک، تیره و مرده به نظر برسد. ویتامین B5 سطح نرمال PH بدن را بازسازی می‌کند. این ویتامین پوست را نرم، مرطوب و انعطاف‌پذیر خواهد کرد.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین B12

ویتامین B12 یا کوبالامین ویتامینی مناسب برای پوست است که پوست شما را صاف، جوان و با طراوت می‌کند. این ویتامین پوست را از آسیب‌های خورشید حفظ می‌کند.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین C

ویتامین C تنها پوست را روشن نمی‌کند. این ویتامین خطوط پوستی را کاهش می‌دهد. همچنین آنتی‌اکسیدان‌هایی را بازسازی می‌کند که با لکه‌های ناشی از نور خورشید مبارزه می‌کنند. ویتامین C تولید ملانین در پوست را تنظیم کرده و ساخت کلاژن در آن را بهبود می‌بخشد. کلاژن فرآیند ترمیم پوست را تحریک می‌کند.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین E

ویتامین E ویتامینی برای زیبایی است که به‌تنهایی یا در ترکیب با سیتریک اسید از پوست در مقابل آسیب نور خورشید محافظت می‌کند. نور خورشید محرکی برای تخریب کلاژن و عدم تولید ملانین است. نتیجه‌ی نهایی آن پوستی تیره، پوسته شده، خشک و پیر خواهد بود. ویتامین E تمامی علائم قابل‌مشاهده‌ی ناشی از آسیب‌های نور خورشید را تسکین می‌دهد.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین K

ویتامین K به عروق صورت نیرو می‌بخشد. این ویتامین گردش خون در سراسر صورت را زیاد می‌کند. همچنین از حلقه‌های سیاه دور چشم جلوگیری می‌کند زیرا عروق به حد کافی قوی شده و ترک نمی‌خورند. در نتیجه‌ی همه‌ی این‌ها بافت کلی صورت بهبود می‌یابد.

جلوگیری از پیری پوست با ویتامین H

ویتامین H یا بیوتین ماده‌ای عالی برای روشن کردن پوست است. این ماده پوست را نرم، درخشان و حتی صاف‌تر می‌کند. بیوتین به طور طبیعی ایمنی بدن را بالا می‌برد. در نتیجه پوست جوان‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید.

پورتال رنگی _ راههای جلوگیری از پیری پوست با این ویتامین ها
منبع: 5040
راههای جلوگیری از پیری پوست, بهترین راههای جلوگیری از پیری پوست, راههای جلوگیری از پیری پوست با کمک ویتامین ها

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of