راهکارهای رفع موهای زائد زیر چانه

پوست و مو ۰۸ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

راهکارهای رفع موهای زائد زیر چانه

اغلب افراد بویژه خانمها همیشه نگران موهای زائد بدن شان هستند بویژه موهایی که در زیر چانه رشد می کنند و چهره را نازیبا نشان می دهند. باید گفت که علل و عوامل مختلفی بر رشد موهای زائد تأثیرگذار است و همچنین روش های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن نیز وجود دارد. خانمهایی که با رشد موی زیر چانه دست به گریبانند و می خواهند بدانند چرا و به چه علت این موها رشد می کنند و چگونه می توان آنها را حذف کرد حتما با این مطلب همراه ما باشند. امیدواریم بتوانید به راحتی موهای زائد را بردارید و با صورتی صاف و زیبا در هر جایی که دوست دارید حاضر شوید.

موهای زائد زیر چانه

آیا می دانید عوامل مؤثر بر رشد موهای زائد چه هستند؟

در بدن عوامل مختلفی مانند عوامل محیطی، تغذیه و… تاثیرگذارند و باعث می شوند بدن دچار تغییراتی شود و برخی مشکلات نظیر رشد موهای زائد به وجود آید. اما باید بدانید که ترکیبی از عوامل ژنتیکی و هورمونی است که باعث رشد مو روی چانه می‌شود.

رشد موی زائد زیر چانه نگران کننده است؟

آیا تا حالا شده است که در آینه نگاه کنید و ناگهان متوجه شوید که یک موی بلند روی چانه‌تان رشد کرده است؟! لازم نیست نگران باشید، چون شما تنها کسی نیستید که با این اتفاق روبه‌رو می‌شود. ضمنا متخصصان معتقدند که موی روی چانه در بین خانم‌ها شایع است و اتفاق نگران‌کننده و عجیبی نیست.
به نظر متخصصان، ترکیبی از عوامل ژنتیکی و هورمونی است که باعث رشد مو روی چانه می‌شود. در واقع، هورمون‌ های مردانه به‌نام آندروژن و وضعیت کلی هورمون‌ها در بدن خانم‌ها است که رشد موی روی چانه را تحریک می‌کند. ضمن این‌که با توجه به میزان حساسیت فولیکول‌های مو نسبت به همین هورمون‌ها است که میزان موهای روی چانه کمتر یا بیشتر می‌شود. در نگاه کلی‌تر باید گفت که این حساسیت فولیکول‌های مو و تغییرات در سطح هورمون‌ها که در رشد موهای روی چانه نقش دارند، اساسا توسط ژنتیک افراد تعیین می‌شود. ‌بنابراین اگر می‌بینید چانه مادربزرگ شما مو دارد، این احتمال زیادتر می‌شود که شما هم دچار همان حالت شوید.

راهکارهای رفع موهای زائد زیر چانه

آیا افزایش سن بر رشد موهای زائد چانه تاثیرگذار است؟

موی چانه ممکن است در هر سنی رشد کند، اما اغلب خانم‌ها متوجه شده‌اند که رشد این موها همراه با افزایش سن و تغییرات هورمونی ناشی از افزایش سن، بیشتر می‌شود. اما در کل جای نگرانی درباره موهای روی چانه وجود ندارد، چون می‌توانید به‌سادگی با روش‌های همیشگی این موها را از صورت‌تان حذف کنید یا در صورت نیاز از روش لیزر کردن موها استفاده کنید.

پورتال رنگی _ راهکارهای رفع موهای زائد زیر چانه / رفع موهای زائد زیر چانه
منبع: سلامت نیوز

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !