راه های جلوگیری از ترک خوردگی لب ها

آرایش و زیبایی ۲۳ مهر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

راه های جلوگیری از ترک خوردگی لب ها

لیسیدن لب ها

بکی از عوامل اصلی ترک خوردگی لب ها، لیسیدن آن هاست. زمانی لب هایتان را می لیسید بعد از مدت کمی مایع بزاق روی لبتان تبخیر می شود و همه چربی طبیعی که بر روی لب ها است را از بین می برد. شاید شما این کار را به این دلیل انجام دهید که به لبهایتان رطوبت دهید اما توصیه می کنیم برای اینکه لب ها را مرطوب نگه دارید به جای اینکه لب هایتان را بلیسید یا گاز بگیرید از روش های طبیعی که ضد حساسیت هستند کمک بگیرید مانند روغن بادام یا کره کاکائو و موم. در صورتی که با مشکل تورم لب ها مواجه هستید از کرم و یا مومی استفاده کنید که یکی از مواد تشکیل دهنده آن زردچوبه باشد. چون زردچوبه دارای خاصیت ضدالتهابی طبیعی است.

به لب هایتان روغن زیتون بزنید

برای آرامبخشی و همچنین نرمی و لطافت لب ها در طول روز ۲ یا ۳ بار روغن زیتون به لب هایتان بزنید. این روغن خواص ضدالتهابی دارد و حاوی آنتی اکسیدان است که برای نرم کنندگی لب ها بسیار مفید است. بعد از استفاده از این روغن احساس بسیار خوبی دارید اما بهبودی کاملتان بعد از چند روز استفاده از روغن زیتون طول می کشد.

راه های جلوگیری از ترک خوردگی لب ها

راه های جلوگیری از ترک خوردگی لب ها

استفاده از چای کیسه ای

در صورتی که به فکر نرم شدن لب هایتان هستید، یک چای کیسه ای که مرطوب باشد را به مدت سی دقیقه روی لب هایتان بگذارید. اگر این کار را در طول هفته سه تا پنج مرتبه انجام دهید خیلی زود نرمی و لطافت لبهایتان را بازمی گردانید.

کنار زدن پوست مرده لب

بهترین راه برای جلوگیری از ترک خوردگی لب ها، لایه برداری است. یک راه آسان و سالم برای لایه برداری و از بین بردن پوست های مرده لب این است که بعد از مسواک زدن دندان ها، با همان مسواک لب هایتان را هم مسواک بزنید تا در زمان کمی همه پوست ها خشک شده و به اصطلاح مرده را از بین ببرید. دقت داشته باشید برای حفظ پوست نرمی که بعد از مسواک به دست می آورید حتما از لب هایتان را با یک موم مناسب مرطوب کنید.

.

پورتال رنگی _ راه های جلوگیری از ترک خوردگی لب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of