راه های مراقبت از پوست قبل و بعد از ورزش

پزشکی و سلامت5 ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

راه های مراقبت از پوست قبل و بعد از ورزش

کارشناسان بهداشتی اعتقاد دارند که ورزش کردن منظم نقش زیادی در سلامت پوست دارد. ورزش کردن برای کاهش جوش و آکنه و مبارزه با علایم پیری بسیار مفید است. همچنین ورزش موجب می شود که پوست جوان تر و شاداب تر به نظر برسد و در نتیجه خود فرد هم احساس خوبی داشته باشد. حال لازم است اطلاعاتی درباره راه های مراقبت از پوست قبل و بعد از ورزش به دست آورید:

راه های مراقبت از پوست

مراقبت از پوست قبل از ورزش: موهایتان را بالا جمع کنید

اگر در زمان ورزش موهایتان روی صورتتان باشد روغن‌های طبیعی مو و همه‌ی محصولات آرایشی روی آن زمان تعریق به‌صورت و بدن شما خواهند رسید. این کار می‌تواند باعث بسته شدن منافذ پوستی و ایجاد جوش شود.

مراقبت از پوست قبل از ورزش: آرایش خود را پاک‌ کنید

بهتر است قبل از ورزش پوست تان را از مواد آرایشی پاک کنید. از یک پاک‌ کننده‌ ملایم قبل از ورزش استفاده کنید. اگر پوستتان خشک یا کم آب است حتماً مرطوب‌کننده بزنید.

مراقبت از پوست قبل از ورزش: ضد آفتاب بزنید

بخصوص اگر بیرون از خانه ورزش می‌کنید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. به دنبال کرم‌ های ضد آفتابی باشید که طیف وسیعی دارند و ضد تعریق هستند. حتی اگر داخل خانه ورزش می‌کنید و فضای شما پنجره دارد لازم است ضد آفتاب بزنید.

مراقبت از پوست قبل و بعد از ورزش

مراقبت از پوست بعد از ورزش: لباس‌ های عرق‌ دار را بیرون آورید

اگر لباس‌ های عرق‌ دار خود را تمام‌ روز بپوشید روی قفسه‌ سینه و پشت شما جوش ایجادشده و روی موها فولیکولیت آشکار می‌شود؛ یک عفونت در فولیکول‌های مو. با عوض کردن لباس‌های ورزشی و دوش گرفتن پس از ورزش می‌توان به‌ راحتی از ایجاد مشکلات پوستی جلوگیری کرد.

مراقبت از پوست بعد از ورزش: صورت تان را بشویید

اگر بعد از ورزش صورت خود را خوب نشویید خطر بسته شدن منافذ پوست و در نتیجه جوش های پوستی وجود خواهد داشت. از شوینده‌های بدن نباید روی صورت استفاده کنید، زیرا پوست شما را خشک می‌کند.

مراقبت از پوست بعد از ورزش: استفاده از مرطوب‌ کننده

بعد از شستن صورت و بدن حتماً از مرطوب‌ کننده استفاده کنید. اگر پوستتان حساس است یا قرمز می‌شود قبل از زدن مرطوب‌ کننده از یک سرم نرم‌ کننده استفاده کنید. اگر از محصولات آرایشی خاصی برای مبارزه با جوش یا تمیز کردن نقطه‌های سیاه پوستی استفاده می‌کنید حالا زمان استفاده از آن‌هاست. اگر هنوز بیرون هوا روشن است کار خود را با یک ضد آفتاب به پایان برسانید.

منبع: ویکی ۵۰۴۰، باشگاه خبرنگاران

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !