ربات Pepper مجرمین را نصیحت می کند ! - پورتال رنگی

علمی ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

در طی اجرای آزمایشی ابتدایی یک طرح در توکیو، به محکومانی که به تازگی از زندان آزاد شده اند ربات Pepper نصیحت کننده ای اختصاص داده می شود.

مجرمین سابقه دار در مصاحبت با ربات های انسان نمای pepper که توسط شرکت ارتباطی سافت بانک طراحی شده اند قرار می گیرند. این ربات ها قادر هستند از روی تن صدا و حالات چهره وضعیت روحی افراد را تشخیص داده و با آنها ارتباط برقرار کنند.

ربات Pepper به این منظور هستند که این افراد به رفتارهای مجرمانه سابق خود بازنگردند.

رسانه ملی NHK می گوید : “این ربات های 4 فوتی مبتنی بر سیستم عامل اندروید – که نسل اول آنها در ظرف یک دقیقه از شروع فروش عمومی در ماه جون گذشته به فروش رفت – به “همراهان اجتماعی انسان” معروف شده اند. در حالیکه اکنون امید می رود تا بتوانند به مشمولین عفو مشروط کمک کنند تا زندگی سالمی را در پیش بگیرند.”

در کشور ژاپن آمار مجرمانی که مجددا مرتکب جرم می شوند بخصوص در میان سالمندان رو به افزایش گذاشته است. قوه قضاییه این کشور هم اکنون روی طرحی با یک مرکز توانبخشی کار می کند که در صورت موفقیت،  بصورت گسترده ای اجرا خواهد شد.

از سال 1989 به بعد، بیشترین آمار مجرمان دستگیر شده ای که سابقه دار بوده اند در سال 2014 بوده که این میزان بیش از 47 درصد کل مجرمین بوده است.

بسیاری از این افراد مرتکب جرم های کوچیکی مانند دزدی از فروشگاه ها می شوند تا به زندان برگردند زیرا در فضای جامعه به علت طرد شدن از خانواده احساس تنهایی می کنند.

مقامات اظهار امیدواری کرده اند که ساکنین مرکز توانبخشی بتوانند با این ربات های “صاحب قلب” ارتباط برقرار کنند و چیزهایی را که نمی توانند به انسان های دیگر بگویند با آنها در میان بگذارند.

همچنین بخوانید:  آزمایشات به منظور افزایش جوانی در انسان

ژاپن بطور افزاینده ای در حال تولید ربات ها برای استفاده بخش های مختلف جامعه مانند بیمارستان ها ، فروشگاه ها و هتل ها است و شرکت ها از تکنولوژی اندروید -بخاطر گسترش سریع آن در بین مردم- بعنوان یک تکنولوژی سودآور استفاده می کنند.


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of