لیست رفتارهای غیرقابل تحمل در زندگی مشترک - پورتال رنگی

زناشویی 10 مرداد 1396 بدون دیدگاه

لیست رفتارهای غیرقابل تحمل در زندگی مشترک

ما در بخش روانشناسی و موفقیت پورتال رنگی برای شما همرهان عزیز مطالب مورد نیاز در زندگی روزمره که شاید نسبت به آنها حساسیت کمتری داریم، را گردآوری و منتشر می کنیم. در این مقاله برای شما در مورد زندگی زناشویی و برخی رفتارهای نامناسب در آن صحبت کرده ایم

زندگی مشترک و به اصطلاح زندگی زناشویی برای هر فردی در سنین مختلفی شکل می گیرد که در آن دو نفر با دو خصوصیات اخلاقی متفاوت و با دو تربیت فردی و اجتماعی متفاوت زیر یک سقف زندگی خود را آغاز می کنند، لازمه موفقیت در این زندگی، داشتن تفاهم در روابط و تعاملات است که ما در ادامه برخی از رفتارهایی که در زندگی زناشویی غیر قابل تحمل هستند، را مورد بحث قرار داده ایم

هفت چیزی که در زندگی مشترک نباید تحمل کرد

زندگی مشترک بخش مهمی از زندگی هر فرد است که بروز پستی و بلندی ها در ان طبیعی است اما رفتار و روابطی که نراحت کننده هستند نمی توانند به عنوان امری طبیعی تلقی شوند و باید هرچه سریعتر کنار روند.
در کل بهتر است که در آغاز رابطه با ویژگی و خصلت های بد آشنا شوید اما نه طوریکه به آنها مسلط شوید تابه روان شما آسیب بزند وقتی تصمیم به ازدواج می گیرید در جستجوی کسب تجربه های احساسی و شاد هستید در واقع جذابیت و تاثیری که برای طرف مقابل داریم ما را تشویق وتوانا میکند که نیمه دیگر خود را بسازیم گاهی اوقات با مشکلات زیادی مواجه می شویم اما به دلیل علاقه ایجاد شده نمی توانیم تصمیم درست بگیریم اگرچه بالا پایین در زندگی طبیعی است اما باید بتوانیم اخلاق خوب وازبد تشخیص دهیم ما نباید هر شرایطی را تحمل کنیم پس بهتر است با شناخت آنها سعی در رفع کنیم.

لیست رفتارهای غیرقابل تحمل در زندگی مشترک

رفتارهای آزاردهنده در زندگی مشترک

نکاتی که در این بخش مطرح می کنیم در حقیقت برای افرادی که در دوره نامزدی برای آشنایی بیشتر هستند مفید است . البته زن و شوهرهایی که سالهاست وارد زندگی مشترک شده اند نیز می توانند از انها استفاده کنند.

کنترل

وقتی قبول می کنید که با شخصی وارد رابطه شوید در واقع می خواهید زندگی تان را با آن شخص تقسیم کنید اما نباید انتظار داشت که فرد را به طور کامل تحت کنترل بگیرید مثلا اگر اجازه دهید که به شما بگوید چه کنید و چه نکنید چطور لباس بپوشید با چه دوستانی رفت و امدکنید این گونه رفتارها اعتماد به نفس و آزادی تان صدمه میزند البته اگر بیش از حد باشد چرا که در حد معمول هر زن و مردی این صحبت ها را با همسر آینده اش دارد.

پرخاشگری

مراقب باشید اگر مرد یا زنی این خصوصیت را داشته باشد به کلی باید در تصمیمتان تجدید نظر کنید یا اگر در زندگی مشترک با او هستید باید با مشاوره صحیح آن را هدایت کنید .بد کلامی و صدمه زدن چیزهایی هستند که با دید شان مطمئن می شوید این فرد مناسب زندگی نیست.

کمبود اعتماد یا بی اعتمادی

یکی از ارکان مهم در رابطه صداقت و اعتماد است این ویژگی باعث می شود که طرفین یکدیگر را باور کنند و وقتی کنار هم نیستند احساس امنیت داشته باشند اما کمبود این اعتماد در هر زوج و یا یک نفر ازآنها باعث می شود که همیشه بحث و دعوا داشته باشند.

سوء استفاده احساسی

دسته ای از افراد هستند که احساسات همسرشان را آنالیز می کنند و در دراز مدت از آن سواستفاده می کنند بسیار مهم است که در چنین شرایطی محکم باشید و ضعف نشان ندهید چون موجب می شود بیشتر تحت کنترل قرار بگیرید . با درک این مسئله حتما به مشاور مراجعه کنید.

شماتت کردن

همه ما در ظاهرمان نقض هایی وجود دارد که موجب مشکلاتی در رابطه با روابط اجتماعی مان میشود اما وقتی زندگی مان را با کسی تقسیم می کنیم می خواهیم که آن فرد کمک مان کند تا اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنیم مثلاً اگر همسرتان درباره اندامتان انتقاد دارد سعی کنید قبل از اینکه شدت پیدا کند خود را مطابق میلش کنید اما وقتی ایراد گرفتن ها زیاد شد دیگر نباید در این مسیر تلاش کنید بلکه بهتر است او را از این عادت دور کنید.

دروغ گویی

دروغ یکی از مشکلات خانمان سوزاست نه بخاطر اینکه تأثیری روی حقیقت می گذارد بلکه وسیله ای برای گول زدن شده ، دقیقا عاملی که باعث از هم پاشیدن بنیان بسیاری از زندگی ها شده است. در این مورد هرگز کوتاه نیایید و با راه و روش درست همسرتان را از ادامه ان باز دارید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of