رمان هایی که باید حتما بخوانید ! - پورتال رنگی

فرهنگ و هنر ۰۴ مهر ۱۳۹۶ ۷ دیدگاه

رمان هایی که باید خواند

دادن لیست هایی برای کتاب های خواندنی هرچند سلیقه ای ست و پیچیدن یک نسخه برای همگان سخت، اما لطفش در آنست که لیستی از شاهکارهایی ارائه میکند که نخواندنشان خیلی حیف است و حداقل از میان آنها میتوان آثاری که باید بخوانیم را راحت تر بیابیم،خصوصا” اگر این لیست جهانی باشد

یک کتاب خوب باید تجربیات زیادی را به شما بیاموزد و به قدری خواننده را غرق در خود کند که در طول داستان چند زندگی متفاوت را تجربه کند.

کتاب ها درهایی را به ذهن ما باز می کنند که از طریق آن بدون این که از صندلی تکان بخوریم به دنیای دیگری سفر می کنیم. وقتی کتاب می خوانیم خودمان را جای شخص دیگری می گذاریم و از دید او به دنیا نگاه می کنیم. به جاهایی می رویم که هرگر تا کنون نرفته ایم، به روستای کوچکی در هندوستان یا صحرایی بزرگ در دورترین نقاط دنیا. کتاب ها به ما عشق، اندوه، جنگ، دوستی، بی عدالتی اجتماعی و انعطاف پذیری روح انسان را می آموزند. در این جا کتاب هایی را معرفی کرده ام که هر انسانی باید برای یک بار هم که شده در طول زندگی آن ها را بخواند.

بادبادک باز نوشته خالد حسینی

بادبادک باز داستان رفاقت پیچیده امیر پسر یک مرد ثروتمند و حسن پسر خدمتکار پدر اوست که جنگ و تفاوت طبقاتی بین آن ها فاصله می اندازد. خالد حسینی طوری زندگی سرزمینش را در دوره جنگ سال ۱۹۷۰ به تصویر می کشد که هیچ رسانه ای به این خوبی قادر نبوده است. او در داستانش عشق، زندگی، مرگ، عبادت و رویا را نشان می دهد. این کتاب، داستان رازی است که سال ها روی خانواده سایه افکنده است، داستان یک عشق دوستانه و قدرت بخشش.

همچنین بخوانید:  جدیدترین عکس های آزاده نامداری پس از زایمان

ستاره ها را بشمار نوشته لوئیس لوری

این کتاب برنده جایزه نیوبری داستان انماری دختری دانمارکی همراه با دوست یهودی اش الن در جنگ جهانی دوم کپنهاگ است. وقتی انماری متوجه تهدید یهودی ها توسط نازی می شود خانواده اش تمام تلاششان را برای حفظ الن و خانواده اش می کنند. لوئیس لوری در این داستان می گوید تفاوت های طبقاتی و فرهنگی و مذهبی نمی تواند هیچ فاصله ای بین دو دوست واقعی بیندازد.

غرور و تعصب نوشته جین آستین

غرور و تعصب یکی از پایدارترین آثار ادبیات انگلیسی است. نه به خاطر عشق بین الیزابت بنت و مستر دارسی بلکه به این دلیلکه جین آستین در این داستان شخصیت بشر را با تمام زیبایی ها و نقص هایش ترسیم می کند. غرور و تعصب داستانی درباره تفاوت های طبقاتی، درباره خندیدن به زندگی حتی در اوج بی عدالتی وپذیرفتن و دوست داشتن کسی همانطور که هست.

زنان کوچک نوشته لوئیزا می الکوت

داستان زنان کوچک ما را به خانه گرم و آرام یک خانواده آمریکایی در قرن نوزدهم دعوت می کند. هر کسی می تواند شخصیتی در این داستان پیدا کند که با رفتارهای خودش مطابقت دارد. این کتاب داستان زندگی چهار خواهر از کودکی تا جوانی در دوره جنگ داخلی آمریکاست. آن ها چیزهای زیادی از حقیقت های زندگی (فقر، بیماری، مرگ، رویاپردازی و عشق) می آموزند. این داستان درباره اهمیت خانواده و تنها نبودن است.

تار شارلوت نوشته ئی بی وایت

چه کسی می تواند داستان حیوانات سخنگو را دوست نداشته باشد. تار شارلوت که برنده جایزه ادبی (Laura Ingalls Wilder Metal) شده است داستان خوک سخنگویی به نام ویلبر و دوستانش شارلوت عنکبوت و تمپلتون موش است. این رمان ما را با این سوال ها رو به رو می کند که اگر حیوانات سخن می گفتند و احساسشان را به زبان می آورند آیا ما باز هم با آن ها همین رفتارها را داشتیم؟ تار شارلوت درباره زیبایی طبیعت، چرخه زندگی و اهمیت این که هر مخلوقی جایگاه خودش را روی زمین دارد.

همچنین بخوانید:  تحسین خواهر شبنم قلی خانی به خاطر شغلش!

جین ایر نوشته شارلوت برونته

جین ایر داستان کشمکش های دختر جوانی است که می خواهد جایگاهش را در دنیا پیدا کند. او سختی های زیادی می کشد از ظلم و ستمی که به عنوان یک بچه یتیم در خانه عمه اش می کشد تا وضعیت اسف بارش در مدرسه لووود و زمانی که در خانه تورنفیلدهال به عنوان معلم استخدام می شود. جین به دنبال استقلالی است که آن زمان انگلیس از زنان دریغ می کرد. جین ایر نمونه زنی است که علیرغم سختی های زمانه مسیر زندگی خودش را انتخاب کرده است.

پایان رابطه نوشته گراهام گرین

این یکی دیگر از کتاب هایی است که پر از حقایقی است که شاید بخواهید آن ها را تجربه کنید. اما برای تجربه آن ها باید به اندازه کافی صبور باشید. پایان رابطه داستان رابطه کوتاه اما سرنوشت ساز بین موریس بندریکس و سارا مایلز است که در دوره جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد. درگیری ها بر سر عشق، نفرت و جستجوی حقیقت همه تلخ و تکان دهنده هستند. این داستان به ما می آموزد کارهایی که برای عشق انجام می دهیم می تواند سرنوشت ساز باشد و زندگی ما را به یک سفر خطرناک یا پرشور تبدیل کند. عشق حتی اگر پایدار نباشد به ما درس های زیادی می آموزد.

باغ اسرارآمیز نوشته فرانسیس هاجسون برنت

داستان مری لنوکس کوچک است که پس از مرگ خانواده اش در خانه عمویش در انگلیس به زندگی ادامه می دهد. باغ اسرارآمیز داستانی کلاسیک درباره زیبایی های طبیعت، قدرت درمان عشق و ایمان به سحر و جادوست. زمانی که آفتاب یوکشایر قلب کوچک مری را گرم می کند. با پسرعمویش پسرعمویش کولین و دیگر موجودات در باغ سری دوست می شود. همزمان که مری دوست داشتن و اعتماد کردن را یاد می گیرد و این که چگونه به دنیای بیرون از خودش برود تا دنیای اطرافش را پرورش دهد شما نیز با خنده ها و گریه های این دختر کوچک همراه می شوید.

همچنین بخوانید:  عکس آرایش جذاب لیندا کیانی را ببینید!

آن شرلی در گرین گیبلز نوشته لوسی ماد مونتگمری

وقتی آن شرلی دختر یتیم ۱۱ ساله برای شروع یک زندگی جدید به خانه خواهر و برادر میانسالی ماریلا و متیو می رود متوجه می شود که او را به اشتباه آن جا فرستاده اند. آن ها یک پسر درخواست کرده بودند. این واقعیت آن را با این ترس مواجه کرد که شاید خانواده جدید او را نخواهند. اما در نهایت قلب مهربان و تخیلات پرشور آن باعث شد همه کسانی که با آن ها برخورد داشت را جذب خود کند. این داستان به ما یادآوری می کند که گاهی اوقات وقتی زندگی بر وفق مراد پیش نرود بیشتر به نفعمان است.

Subscribe
Notify of
7 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
اشی sqjrm
مهر ۵, ۱۳۹۶ ۲:۱۸ ب.ظ

میشود نام کتاب های دیگر را هم بگوید چون من این کتابها را خواندم با سپاس

مگی
Reply to  پورتال رنگی
دی ۲۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳ ق.ظ

سلام همشون عالین ولی بی شک گزبنه هایی مثل صد سال تنهایی ، پر ، شن های زمان سیدنی شلدون ، مزرع حیوانات ، کوری ، سینوهه ترجمه ضبیح الله منصوری ، کنیز ملکه مصر، سلطانه و صد در صد بابا لنگ دراز جاشون اینجا خیلی خالی

Mahshid
مهر ۵, ۱۳۹۶ ۱:۳۷ ب.ظ

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
وااااااااااااای مرررررررررررررررررررررررسیییییییییییییییییییییییییییییییی
من عاشق رمانم.تابستون آینده حتماازشون میگیرم.
تچکر.

علی
مهر ۵, ۱۳۹۶ ۵:۳۲ ق.ظ

ممنون از شما . خواندن کتاب بنظر من یک تفریح سالمه. وقتی رمان میخونم بنظرم تخیلات و هنر نویسندگی شخصی را می خونم. اما وقتی کتاب تاریخی باشه ، احساس میکنم زمان به عقب برگشته ، دیدن موزه ها و کاخ ها و عکسهای قدیمی هم چون واقعی هست با داستان فرق داره. یک رمان تاریخی به اسم کنیز ملکه مصر هست خیلی جالبه. زندگی مردم و فراعنه و حتی مومیایی و روش آن را توضیح داده.