رمز مودم را اینگونه انتخاب کنید تا هک نشود

تکنولوژی , کامپیوتر ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

رمز مودم را اینگونه انتخاب کنید تا هک نشود

امروزه اینترنت یکی از ضروریات زندگی ما است که تقریبا بدون آن نمی توان زندگی کرد، برای استفاده از اینترنت روشهای مختلفی وجود دارد، WIFI یکی از این روشها است که از طریق مودم مخصوص به آن به اینترنت وصل می شویم و از آن طریق سایر سیستم ها نیز می توانند به اینترنت وصل شوند. اما گاهی وصل شدن به اینترنت از طریق wifi بدون اطلاع شخص مالک است، به عبارت دیگر رمز مودم هک می شود و سایرین به اینترنت متصل می شوند. پلیس فتا در این مورد توصیه هایی داشته که از شما دعوت می کنیم تا با ما همراه باشید.

هشدار جدی پلیس فتا در مورد فضای سایبری

رمز مودم را اینگونه انتخاب کنید تا هک نشود (2)

رئیس پلیس فتا استان یزد در خصوص هک اشتراک اینترنت کاربران در فضای سایبر هشدار داد.

به گزارش پورتال رنگی، سرگرد مرتضی ابوطالبی اظهار داشت: با توجه به مزایایی که امروزه استفاده از تکنولوژی های جدید در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار می دهد، تمایل به استفاده از این شبکه ها بسیار گسترش یافته و امروزه تصور مجموعه ای که بدون استفاده از اتوماسیون های اداری، چاپگرها، دوربین ها، حافظه های ذخیره سازی و سایر تجهیزات متصل به شبکه قادر به انجام فعالیت های روزانه خود باشد، امکان پذیر نیست.

وی در ادامه بیان داشت: روزانه میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از طریق خطوط انتقال داده و شرکت های ارائه دهنده این خدمات به اینترنت متصل می شوند و این می تواند فرصت و تهدیداتی را به دنبال داشته باشد. از جمله شایع ترین این موضوعات سوء استفاده هکرها از حساب مشترکین متصل به مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ISPها است.

ابوطالبی افزود: رشد اینترنت به حدی فراگیر شده است که یکی از با نفوذترین فناوری های نوین ارتباطی است که همه ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر خود قرار داده و به نوعی همه ابعاد حیات فردی و جمعی را متاثر کرده است.

سرگرد ابوطالبی با توصیه به کاربران اینترنت گفت: در هنگام خرید اشتراک ماهانه و سالانه اینترنت از مخابرات و دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت از کارشناسان این شرکت ها بخواهند تنظیمات امنیتی مورد نیاز را بر روی مودم های خود پیکر بندی نمایند. در زمان مناسب اقدام به تعویض رمز عبور پیش فرض مودم به یک رمز عبور پیچیده (حروف، اعداد، علائم) غیر قابل حدس کنند.

پورتال رنگی _ رمز مودم را اینگونه انتخاب کنید تا هک نشود

منبع: سلامت نیوز – زومیت

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !