رهنمودهای عملی برای رسیدن به هدف - پورتال رنگی

موفقیت ۰۴ دی ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

رهنمودهای عملی برای رسیدن به هدف هایتان

۱٫ اهداف خود را روی کاغذ بیاورید

به عقیده من رویاها، تا زمانی که به روی کاغذ آورده نشوند، به واقعیت نمی پیوندند، مگر آنکه ما با یک فوق انسان مواجه باشیم. وقتی رویاهای خود را می نویسیم آنها را در کانون توجه خود قرار می دهیم و برای خود نوعی تعهد و پیمان در قبال آن بوجود می آوریم. آن دسته از رویاها و آرزوهایی که در ذهن ما به صورت سرگردان و شناور وجود دارند به سادگی تحت الشعاع فشارهایی قرار می گیرند که در زندگی روزمره بر ما وارد می شود.قصد من تشویق شما برای دنبال کردن هدف های بیشتر در زندگی ست.

رهنمودهای عملی برای رسیدن به هدف

رهنمودهای عملی برای رسیدن به هدف

۲٫ هدف های خود را در قالب جملات مثبت بگنجانید

تعیین یک هدف در قالب یک جمله منفی نظیر « من امروز نمی خواهم سیگار بکشم »، کار بسیار ساده ای است اما، وقتی درباره این هدف فکر می کنید، بلافاصله چه چیز برای شما تداعی می شود؟ سیگار! درواقع شما در تلاش خود برای ترک سیگار، به طور مداوم سیگارهای از دست داده را به یاد خود می آورید. احتمال موفقیت شما زمانی بیشتر خواهد بود که اهداف خود را با جملات مثبت بیان کنید: «من می خواهم بدن سالم و ریه های پاکیزه داشته باشم و خطر بیماری سرطان را کاهش دهم.»

۳٫ برای هدف های خود ارزش قائل شوید

هر هدفی باید واجد ارزش باشد. وقتی برای اهداف خود ارزش قائل باشیم، برای تحقق آنها دست به تلاش می زنیم. رسیدن به اهدافی که در ازای آنها چیزی پرداخته ایم همیشه یک حس واقعی نشاط و کامیابی به ما می دهد. آن دسته از اهدافی که با عبارتهایی همچون «بدم نمی آید» یا «میل دارم» بیان می شود از لیست هدف های خود خط بزنید. شما به آتشی در درون خود نیاز دارید! اگر به تشویق و تقویت احتیاج دارید سرگذشت انسانهای موفق و مصلحان بزرگ تاریخ را بخوانید.

رهنمودهای عملی برای رسیدن به هدف

رهنمودهای عملی برای رسیدن به هدف

۴٫ هدف های واقع بینانه داشته باشید

انسانهای موفق همین کار را کرده اند، شما هم اگر بخواهید، می توانید. اما اگر امروز از هیچ آغاز کنید و توقع داشته باشید که تا هفته آینده به همه چیز برسید این توقع واقع بینانه نخواهد بود. وقتی هدفی را برای خود مشخص می کنید آنگاه باید بنشینید و برای رسیدن به آن، نقشه و استراتژی لازم را طراحی کنید و بعد در یک قالب زمانی معین به تدریج این تدابیر را به مرحله اجرا درآورید.

همچنین بخوانید:  رازهای موفقیت در رابطه عروس و خواهر شوهر

۵٫ هدف های خود را تصریح کنید

کافی نیست که به خود بگویید: «می خواهم مقداری پول جمع کنم» می خواهید چقدر پول جمع کنید؟ پول را برای چه مصرفی می خواهید؟ به شرح جزئیات بپردازید. در برنامه ریزی و تعیین اهداف خود عجله به خرج ندهید. برای آن وقت بگذارید. نوشتن آنها را به تعطیلات آخر هفته خود موکول کنید.

۶٫ استراتژی خود را مشخص کنید

صرف نوشتن اهداف، دستیابی به آنها را تضمین نمی کند. برای رسیدن به اهداف باید برنامه و استراتژی خاصی را دنبال کرد. تعیین استراتژی کاری بسیار ساده است درست به سادگی وقتی که برای سفر از شهری به شهر دیگر نقشه می کشید. اول آنچه را که در پی آن هستید روی کاغذ بیاورید، سپس یک برنامه گام به گام را برای رسیدن به آن مشخص کنید. می توان مساله کلی تنظیم اهداف را در قالب سه سوال ساده مطرح کرد: ۱٫ در حال حاضر در کجا قرار گرفته ام؟ ۲٫ می خواهم به کجا بروم؟ ۳٫ و برای رسیدن به آن جا چه کارهایی باید انجام دهم؟

پورتال رنگی – رهنمودهای عملی برای رسیدن به اهداف
منبع: کتاب زندگی کنیم یا فقط زنده باشیم، ناشر: نیریز، مترجم: وحید افضلی راد

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments