روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی شد

اخبار و حوادث ۰۸ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی شد

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی شد

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی شد

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی شد _ نُقل خبر : نخست وزیر ترکیه رسما اعلام کرد که فردا توافقنامه عادی سازی روابط با اسرائیل امضا می‌شود.به نقل از سی‌ان‌ان ترک، “بن علی یلدریم” نخست وزیر ترکیه رسما عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.وی اضافه کرد که بازگشت سفرا به عنوان بخشی از توافق عادی سازی روابط صورت خواهد گرفت.
یلدریم تاکید کرد که امضای توافقنامه عادی سازی روابط با اسرائیل فردا انجام می‌شود و این توافقنامه شامل لغو محاصره نوار غزه می‌شود.
وی همچنین گفت که بر اساس این توافق، قرار شد که اسرائیل ۲۰ میلیون دلار به قربانیان حمله به کشتی مرمره پرداخت کند.روابط آنکارا و تل‌آویو در سال ۲۰۱۰ میلادی پس از حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی حامل کمک های انسان دوستانه برای نوار غزه که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر از شهروندان ترکیه شد، به شدت متشنج شده بود.
ترکیه برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سه شرط را مطرح کرده بود؛ عذرخواهی رسمی تل‌آویو از آنکارا، پرداخت غرامت به خانواده کشته شدگان و پایان دادن به محاصر غزه. اسراییل با پادرمیانی آمریکا شرط اول را بطور جزئی به‌جا آورد و بخشی از غرامت‌ها را نیز پرداخت کرد ولی درخصوص شرط سوم هنوز اقدامی نکرده است.
گفته می شود بر اساس توافقنامه جدید، شرط سوم ترکیه که لغو کامل محاصره غزه بود، به شکل تسهیل در ارسال کمک‌های انسانی برای مردم غزه قید شده است، بدین شکل که کمک‌های انسان‌دوستانه ابتدا به بندر اسرائیلی «آشدوت» رفته و پس از بازرسی به غزه انتقال داده خواهد شد.
نُقل خبر _ روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی شدتزکیه و اسراییل

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !