روشهای فوق العاده برای از بین بردن جای جوش

پزشکی و سلامت5 ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

روشهای فوق العاده برای از بین بردن جای جوش

روشهای فوق العاده برای از بین بردن جای جوش : پوست یکی از قسمتها از بدن است که برای اکثریت افراد دارای حساسیت هایی خاص است تا بتوانند بهترین مراقبت را از پوست داشته باشند. این حساسیتهای مراقبتی از پوست در بین خانمها رواج بیشتری دارد و بیشترین مشکل را زمانی دارند که بخوانند جوش صورت شان را درمان کنند و یا جای جوش را از بین ببرند؛ ممکن است برای رسیدن به این اهداف متحمل هزینه های زیادی هم شوند اما اگر با ما در این مطلب همراه باشید می توانید روشهایی ساده و آسان و بدون عارضه برای از بین بردن تو رفتگی های ناشی از به وجود آمده جوش را بر روی پوست فرا گیرید و در منزل به کار گیرید تا بتوانید پوستی صاف و زیبا داشته باشید.

رفع جای جوش به کمک طب سنتی

اکرم السادت اطیابی درباره راه‌های رفع فرورفتگی‌های پوست در اثر بروز جوش و راههای برطرف کردن جوش‌هایی که زیرپوست باقی مانده است, اظهار داشت: برای برطرف کردن جوش‌هایی که زیرپوست باقی مانده است، همچنین برطرف کردن برجستگی‌های سفت و دردناک تدابیر درمانی خاصی باید انجام داد.

به گفته وی چنین افراد هر روز صبح، ۲۰ دقیقه بخور آب‌جوش دهند و ضمادی که از مخلوط کوبیده گشنیز تازه و سرکه را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارند.

روشهای فوق العاده برای از بین بردن جای جوش

این متخصص طب سنتی افزود: شب‌ها بعد از بیست دقیقه بخور آبجوش، پوست را با روغن گل سرخ چرب کنند و با نوک انگشتان یک دقیقه ماساژ ملایم دهند و بخوابند.

اطیابی ادامه داد: برای بهبود فرورفتگی پوست، باید پوست را مرطوب نگه دارند, می‌توانند هر ساعت، یکبار صورت را با آب سرد بشویند یا توسط افشانه، کمی آب سرد به صورت بپاشند.

وی اضافه کرد: شب‌ ها هنگام خواب مخلوطی از گل ختمی، تُرمِس ( یک نوع گیاه در طب سنتی ) و تخم خربزه (همه را بسیار نرم آسیاب کنند و از الک آردی عبور دهند) و با کمی شیر خمیر کنند و بمالند و بخوابند.

این متخصص پوست ادامه داد: صبح با آب گرمی که یک قاشق روغن کنجد در آن حل کردید، صورت تان را بشویید. سپس با گوش پاک کن، از مرهم سقز روی گودی‌ها بمالید. نیم ساعت بعد، آن را با دستمال کاغذی تمیز کنید و به همان ترتیب مرهم مصطکی ( یک گیاه که برای از بین بردن جای جوش استفاده می شود ) به موضع بمالید. در صورت لزوم می‌توانید پس از نیم ساعت، مرهم مصطکی را نیز با دستمال تمیز کنید، اما موضع را نباید بشویید.

پورتال رنگی _ روشهای فوق العاده برای از بین بردن جای جوش
منبع: تسنیم نیوز

برچسب ها

Please Login to comment