روشهای آسان برای ترک کردن سیگار

پزشکی و سلامت5 ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روشهای آسان برای ترک کردن سیگار

سیگار کشیدن یکی از مشکلاتی است که متاسفانه برخی افراد به آن مبتلا هستند و به نوعی به آن اعتیاد دارند. در افراد سیگاری چه در بین زنان و چه در بین مردان، ترک کردن سیگار بسیار مشکل است و معمولا این کار به سختی انجام می گیرد. در این مطلب ما به شما کمک می کنیم تا روشهایی راحت برای جدایی از این ماده سرطان زا را بیاموزید و به خودتان و یا اطرافیانتان برای ترک سیگار کمک کنید.

آیا شما هم می خواهید واقعا سیگار کشیدن را ترک کنید؟

باید بدانید که این کار نیازمند همت و اراده است و باید تمام تلاش تان را در این راستا به کار گیرید تا بتوانید موفق شوید. این سختی به دلیل نیکوتین سیگار است که خاصیت اعتیاداوری دارد.

راهکارهایی برای ترک سیگار به شیوه راحت

تاریخ ترک سیگارتان را تنظیم کنید

منظورمان آن است که یک تاریخ را تخمین بزنید که مثلا در فلان تاریخ شما موفق به ترک سیگار می شوید. شما تاریخ کم کردن سیگارهایتان را هم یادداشت کنید.

دلایل  ترک سیگار خود را بنویسید

شما انگیزه های ترک سیگارتان را برای خودتان لیست کنید. این کار برای آن است که همتتان ضعیف نشود و هر بار انگیزه تان را مرور کنید تا تلاشتان را روز افزون کنید.
مثلا بنویسید: نمی خواهم سرطان بگیرم
نمی خواهم ناراحتی قلبی بگیرم
نمی خواهم دندان هایم خراب شود
نمی خواهم پولم را هدر دهم
نمی خواهم سکته کنم
و….

اطرافیانتان را از تصمیم خود برای ترک سیگار آگاه کنید

اگر شما دوستان و اطرافیان تان را از این هدف تان آگاه کنید آنها در مواقعی که به اصطلاح کم می آورید به شما کمک خواهند کرد و شما را حمایت خواهند کرد.

سعی کنید از افراد سیگاری دوری کنید

اگر در کنار افراد سیگاری باشید آنها ممکن است شما را وسوسه کنند، پس تا زمان موفقیت در ترک سیگار از آنها دوری کنید.

تحریک کننده خود را بشناسید

با خودتان فکر کنید که چه چیزها و یا چه کسانی شما را تحریک می کنند که سیگار بکشید، از آنها دوری کنید و سعی کنید یک عادت خوب جایگزین آن کنید.مثلا پیاده روی کردن، آدامس جویدن و… مثالهایی خوب هستند.
در زمان ترک سیگار ممکن است زود خشمگین شوید برای حل این مشکل و برای رفع عصبانیت تان یک کیسه بکس در اتاق تان بگذارید تا موفق شوید خشمتان را فرو کش کنید.

در مقابل هوس به نیکوتین خودتان را کنترل کنید

هوس مصرف نیکوتین زودگذر است و در حد ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. در این مدت کوتاه با مصرف چیز مورد علاقه تان آن را از سرتان بگذرانید.
به این صورت اضطراب تان رفع می شود.

به خوتان جایزه بدهید

هر مقدار پولی که برای خرید سیگار قبلا در طول هفته هزینه می کردید را جمع کنید و هر هفته یک چیز مطلوبتان را بخرید و به خودتان پاداش دهید.

پورتال رنگی _ روشهای آسان برای ترک کردن سیگار
منبع: هفت گنج
روشهای آسان برای ترک کردن سیگار

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !