روشهای تقویت حافظه و دوری از فراموشی در یک هفته!

روانشناسی و موفقیت ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روشهای تقویت حافظه و دوری از فراموشی در یک هفته!

روشهای تقویت حافظه : اگر برای شما هم پیش آمده است که دچار فراموشی شده باشید و برخی اوقات موجبات نگرلنی تان را فراهم کرده استف با این مطلب همراه ما باشید تا ۷ روش دوری از فراموشی را بیاموزید.
با روشهایی که در ادامه می خوانید می توانید در عرض یک هفته مشکل فراموشی تان را برطرف کنید و حافظه بلند مدت قوی داشته باشید

دوری از فراموشی

روشهای هفتگانه برای دوری از فراموشی:

روش اول: وسایل خود را جاسازی کنید و هر چیزی را با یک نشانه بردارید تا در خاطرتان بماند که آن چیز را کجا گذاشته اید.
روش دوم: روش تمرکز و ساختار را پیشنهاد می کنیم؛ تمرکز یعنی یک یادآور کننده  و ساختار هم یک تصویر از آن چیز یا شخص در ذهن تان بسازید. این روش برای به یادآوردن نام اشخاص بسیار مفید است.
روش سوم: اگر یک چیزی را فراموش می کنید، مثلا نام یک فیلم، به چیزهای حول و حوش آن که در ذهن تان است فکر کنید. اینها در ذهن تان جرقه ایجاد می کنند.
روش چهارم: کارهای روزمره تان را مانند یک قصه در ذهن تان تصور کنید و مطمئن باشید دیگر چیزی را فراموش نمی کنید. هر قدر قصه خلاقانه تر باشد یاداوری کارها و چیزها بهتر صورت می گیرد.
روش پنجم: ما پیشنهاد می کنیم سودوکو و جدول‌های متقاطع و همینطور بازی های معمایی را در برنامه هایتان قرار دهید و یا مثلا بازی cut the rope که مهارت انجام ار و انعطاف پذیری در موقعیت های جدید را بالا می برد.

روشهای تقویت حافظه و دوری از فراموشی در یک هفته!

روش ششم: در برخوردتان با هر چیز یا هر کس چهار ویژگی آن را در ذهن تان حفظ کنید و شب قبل از خواب آنها را یادآوری کنید ببینید چقدر از آنها یادتان مانده است.
روش هفتم: یک کار را به روشهای مختلف انجام دهید، مثلا یک ساعت را وارونه روی مچ تان بزنید و یا با دست چپ تان مسواک بزنید، اینها تلاش آگاهانه هستند که ذهن تان را فعال می کننند.

پورتال رنگی _ روشهای تقویت حافظه و دوری از فراموشی در یک هفته!
منبع: آی بانو

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !