روشهای رسیدن به تناسب اندام بدون رژیم - پورتال رنگی

ورزش و سلامت ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

رسیدن به تناسب اندام بدون رژیم

امروزه بیشتر افراد چه زن و چه مرد به فکر داشتن اندام ایده آل و مناسب هستند تا بتواند با اعتماد به نفس بیشتری زندگی روزانه خود را به انجام برسانند. این حساسیت آنقدر فراگیر شده است که حتی کودکان و نوجوانان را هم درگیر خود کرده است. در راستای لاغر شدن و کاهش وزن روش های مختلفی وجود دارند که مورد استفاده اکثر افراد مبتلا به چاقی قرار می گیرند. از جمله روش های نام آشنا در این زمینه، ورزش و انواع رژیم های غذایی هستند.
برخی از افراد ممکن است از ورزش برای کاهش وزن بهره گیرند و برخی هم از رژیم های سخت غذایی و محروم شدن از انواع مواد غذایی که گاهی وجود آنها برای بدن ما ضروری هستند. ما در این مطلب از پورتال رنگی به کمک شما آمده ایم تا روش های رسیدن به لاغری و تناسب اندامتان را برای شما معرفی کنیم؛ در این مطلب خبری از رژیم های سخت نیست بلکه با کمترین هزینه و به راحتی می توانید در مدت زمانی اندک به وزن دلخواهتان برسید. امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید.

گام های اساسی برای کاهش وزن و لاغر شدن

در ادامه لیست کارهایی که باید انجام دهید تا به وزن مورد علاقه تان دست یابید را خواهید دید؛ همانطور که پیشتر گفتیم این روش ها بسیار راحت هستند و تا حدودی می توان گفت که بیشتر مربوط به تغییر در سبک زندگی هستند. امیدواریم این روش ها برای شما هم نتیجه بخش باشد.

روشهای رسیدن به تناسب اندام بدون رژیم

اقدامات لازم برای رسیدن به تناسب اندام بدون گرفتن رژیم های سخت:

راهکار اول: برای صرف وعده های غذایی خود 20 دقیقه زمان مصرف کنید

هدف از این کار حفظ آرامش در خوردن است. هر چه قدر زمان برای این کار صرف کنید نتیجه مطلوب تری از هر لحاظ به دست می آورید. این یکی از مهم ترین نکات برای حفظ تناسب اندام است، باعث لذت بردن شما از هر لقمه غذا می شود و بعلاوه هورمون مربوط به سیری بدن را تحریک می کند.

راهکار دوم: حتما سبزیجات را در تمام وعده های غذایی خود بگنجانید

سبزیجات و میوه جات سرشار از آب و فیبر است در حالی که کالری کمتری دارد و همین امر باعث کاهش وزن می شود.

راهکار سوم: سعی کنید بیشتر بخوابید!

خواب کافی و مناسب باعث کاهش وزن به مقدارتقریبی 6 کیلوگرم در سال می شود مکانیسم این عمل به چند روش کارساز است. یکی از آنها با این شاهد ثابت می شود که بیداری و عدم خواب کافی باعث افزایش اشتها و میل به غذاخوردن یا به عبارتی احساس گرسنگی می شود.

راهکار چهارم: روزانه در هر وعده غذایی که مایل هستید سوپ را در نظر بگیرید

این نوع خوراک نیز به دلیل آب فراوان و کالری کم باعث کاهش وزن می شود. این خوراک بهتر است به صورت پیش غذا مصرف شود، در این صورت باعث کاهش اشتهای شما می شود و یا به عبارتی احساس سیری می کنید قبل از این که وعده اصلی و پر حجمی را بخواهید مصرف کنید.

راهکار پنجم: غلات غنی شده را از یاد نبرید

این مواد غذایی مانند برنج قهوه ای، جو دو سر، گندم و .. نقش موثری در کاهش وزن دارند به این ترتیب که با مصرف آنها احساس سیری می کنید در حالی که کالری کمتری به بدن وارد نموده اید.

راهکار ششم: یکی از لباس های خوش فرم خود را در مقابل دیدگانتان قرار دهید

یکی از لباس های مورد علاقه و قدیمی تان را که مربوط به دوران خوش اندامی تان بوده در مقابل چشمتان آویزان کنید. این حرکت باعث می شود که به خاطر علاقه ای که به تن کردن دوباره آنها دارید کمی به تناسب اندام خود بیشتر فکر کنید و مراقب باشید.

راهکار هفتم: مصرف گوشت را کم کنید

البته سعی کنید مواد غذایی مناسب دیگری را جایگزین این ترکیب کنید تا در ضمن برخورداری از مواد مغذی کالری کمتری نیز به بدن وارد کرده باشید.

تناسب اندام بدون رژیم

راهکار هشتم: نوع پیتزا را نیز عاقلانه انتخاب کنید

به جای انتخاب پیتزای پر کالری مثل گوشت و .. از پیتزای سبزیجات استفاده کنید. پیتزاهایی که کمتر پنیر دارد و در عوض سبزیجات بیشتری به آن اضافه شده و یا حاوی مواد رژیمی است.

راهکار نهم: نوشیدنی مورد علاقه خود را نیز کمی تغییر دهید

مثلا به جای مصرف نوشابه ها و یا هر نوع نوشیدنی پر شکر انواع رژیمی آن را انتخاب کنید یا به طور کلی آب را جایگزین آن کنید.

راهکار دهم: اندازه ظروف غذایی خود را کوچکتر کنید

شاید روش مسخره ای به نظر رسد اما امتحان کنید مطمئنا نتیجه مطلوبی خواهید گرفت.

راهکار یازدهم: مصرف چای سبز را فراموش نکنید

این نوع چایی مصرف کالری را افزایش می دهد.

راهکار دوازدهم: ورزش یوگا نقش موثری در کاهش وزن دارد

به این ترتیب که عملکرد مغز را تنظیم می کند و از پر خوری اجتناب خواهید کرد.

راهکار سیزدهم: کمی در هنگام خوردن توقف یا مکث کنید

قاشق را زمین بگذارید و به کاری مشغول شوید. مثلا گفتگو یا تمیز کردن بشقاب. این روش باعث می شود که سیگنال سیری را زودتر درک و دریافت کنید.

راهکار چهاردهم: مصرف کم غذا در هر وعده غذایی

یکی از عادت های موفق افراد خوش اندام مصرف کم غذا در هر وعده غذایی است، یعنی سهم خود را از غذا کم در نظر می گیرند. به عبارتی دیگر بشقاب خود را لبریز از انواع غذاها نمی کنند. اگر شما نیز به این امر عادت کنید به مرور و به صورت خودکار کم خوراک تر می شوید.

راهکار پانزدهم: تمام غذای داخل بشقابتان را نخورید

بعضی از افراد عادت دارند که تمام غذای داخل بشقاب را بخورند حتی اگر سیر شده باشند . این عادت صحیحی نیست. شاید بهتر باشد که کمی از غذا را نگه دارید. مثلا 20% از غذایی که داخل بشقاب ریخته اید را نگه دارید.این کار به شما کمک می کند که کمتر بخورید.

راهکار شانزدهم: آدامس نعناع بجویید

به خصوص در هنگام تماشای تلویزیون ، مهمانی و .. این کار باعث می شود از مصرف هله هوله و یا به طور کلی پرخوری و حمله به غذا اجتناب نمایید و آرام تر رفتار کنید.

راهکار هفدهم: مصرف کالری روزانه خود را افزایش دهید

یعنی سوخت و ساز را ارتقا بخشید . مثلا هر روز 100 کالری بیشتر بسوزانید. روش های زیر به شما در این زمینه کمک می کند.
– در حدود 20 دقیقه پیاده روی
– 20 دقیقه نظافت و مثلا باغبانی

پورتال رنگی _ روشهای رسیدن به تناسب اندام بدون رژیم
منبع:عصر ایران

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of