روشهای سریع برای آرایش مو در منزل

آرایش مو , آرایش و زیبایی , دنیای مد ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

روشهای سریع برای آرایش مو در منزل

این روزها افراد با مشغله زیادی که در طول روز دارند ،کمتر زمانی را برای آرایش موها و رفتن به مهمانی را پیدا می کنند و معمولا خانمها از کمبود وقت شکایت دارند.

رنگ مو شاید چیزی نباشد که در نیم ساعت بتوانید تمام کارهای آن را انجام دهید اما زیبایی موها فقط به رنگ کردن آنها نیست.
همه ی خانم ها حتی مادران یا کارمندان پر مشغله به چند روش سریع برای آراستن مو ی خود نیاز دارند. در این نوشته میتوانید ۱۰ روش را بیاموزید، تا هنگام خروج با عجله از خانه، همچنان زیبا بنظر بیایید.

روشهای سریع برای آرایش مو در منزل

آرایش مو در منزل

۱٫ از محصولات دو در یک استفاده کنید

از شامپو و نرم کننده های دو در یک استفاده کنید. این شامپوها حاوی چندین ماده ی اضافی هستند:سیلیکون (عامل براق کننده و حالت دهنده ی مو) و یک عامل معلق. عامل معلق، سیلیکون را در برابر جدایی از شامپو حفظ میکند. ایده این هست، زمانیکه شامپو با آب برخورد کرد، عامل معلق حل شده، و عنصر حالت دهنده بر روی مو باقی خواهد ماند.

۲٫ از حوله ی میکروفیبری استفاده کنید

حوله های میکروفیبری به نسبت حوله های معمولی، آب بیشتری را از موی خیس شما جذب میکنند. استفاده از این نوع حوله در صبح وقت زیادی را برای شما ذخیره و سشوار کشیدن مویتان را ساده تر خواهد کرد.

۳٫ یک سشوار خوب بخرید

سشوارهای یونی، می توانند زمان خشک شدن مو را به نصف کاهش دهند. این سشوارها، یون هایی تولید کرده که مولکول ها را بصورت الکتریکی باردار میکنند. یون ها بار الکتریکی منفی دارند، در حالی که آب بار مثبت دارد، بنابراین رطوبت مویتان سریع تر از بین خواهد رفت.

۴٫ شامپوی خشک یا پودر بچه در دسترس داشته باشید

شامپوهای خشک را میتوانید بصورت پودر و یا به شکل اسپری تهیه کنید که برای تمیز و حجیم کردن مو عالی کار میکنند. حتی می توانید کمی پودر بچه روی ریشه های مویتان بریزید، سپس بخوبی مویتان را شانه بزنید.

۵٫ همیشه سشوار نکشید

زمانی که از خواب بلند می شوید، بسادگی موی خود را شانه کنید و برای صاف کردن موهایتان از یک اتوی مو استفاده نمایید. هر از چند گاهی هم می توانید بوسیله یک اتوی فردهنده فرمی به موهایتان بدهید. پس از اتوی هر قسمت از مویتان، انگشتان خود را روی آن قسمت بکشید تا شکل خوبی بخود بگیرند.

۶٫ اسپری ساحلی را امتحان کنید

اسپری های ساحلی میتوانند روی موهای مرطوب و یا خشک استفاده شوند. اگر موهایتان را در شب شستید، کمی از آن روی مویتان اسپری کرده، سپس مویتان را توسط یک کش سر در بالای سرتان ببندید. وقتی از خواب بلند شوید، شما یک موی لخت و شور انگیز خواهید داشت! برخی اوقات هم میتوانید برای یک بافت ساده روی موی خشک اسپری کنید.
شما میتوانید اسپری ساحلی را با مخلوط کردن ۲۰۰ گرم آب مقطر، ۱ قاشق چایخوری نمک دریایی و نصف قاشق چایخوری هم نرم کننده خودتان بسازید. (می توانید نرم کننده ای با عطر نارگیل یا انبه پیدا کنید تا بیشتر حال و هوای ساحل پیدا شود) این ها را در یک بطری اسپری مخلوط نمایید تا یک اسپری ساحلی داشته باشید.

۷٫ مسیر فرق مویتان را تغییر دهید

یکی از ساده ترین راه های آراستن مو و تغییر ظاهر، عوض کردن مسیر فرق مویتان است. مسیر فرق موی سرتان را از وسط یا از یک سمت به سمت دیگر سرتان تغییر دهید، همین تغییر ساده ظاهرتان را به سرعت تغییر میدهد.

۸٫ لوازمتان را کامل کنید

مجموعه ای از روسری، تل، کلیپس و دیگر لوازمی که میتوانید با آن ها به سرعت و به سادگی موهای خود را آرایش کنید تهیه نمایید تا در دسترستان باشد.

۹٫ موی خود را اکستنشن کنید

یک دم اسبی بلند و یا قطعات مشخصی به موی طبیعی خود اکستنشن کنید. برای نصب صحیح اکستنشن به کمی تمرین و مهارت نیاز است، اما پس از نصب آن بسرعت مویی بلند و محسور کننده خواهید داشت.

۱۰٫ دم اسبی خود را تغییر دهید

دم اسبی بهترین راه برای این است تا بسرعت از منزل خارج شوید، اما این نباید خسته کننده شود. شما میتوانید دم اسبی خود را اتوی مو بکشید، گاهی صاف، و گاهی فردار. حتی میتونید یک کلیپس به شکل گل، یا یک تل نیز استفاده کنید.

نکات مهمی که در مورد شینیون باید بدانیم:

۱_شناخت موی سر و براشینگ صحیح و قد
۲_انتخاب مدل مناسب با توجه به سلیقه و قد مشتری،فرم سر و صورت و گردن،نوع
مراسمی که میخواهد در آن شرکت کند،و همچنین لباسی که مشتری میخواهد بپوشد
۳_پایه شینیون باید محکم باشد،در ایجاد شینیون افراط نشود،بعد از زدن پوش
مناسب،وزهای مو باید به وسیله شانه پوش و استفاده صحیحو مناسب از ژل و تافت از بین برود.
۴_سنجاق مویی و سنجاق پنس به میزان کم و به و قرار دادن آن در زمان مناسب.
۵_تکنیکهای شینیون را بشناسیم و به طور کامل کنار هم استفاده کنیم.
۶_شینیون را حتما جلوی آینه چک کنیم.
۷_از دیزاین مناسب برای شینیون استفاده نماییم.

انواع شینیون:

چند مدل شینیون پرطرفدار که بیشتر بین خانم ها استفاده میشود
شینیون کلاسیک،شینیون سبک،شینیون عرب و حجیم،شینیون بوشینگ،شینیون
حرارتی،شینیون خامه ای،شینیون نخی،شینیون حلزونی و …

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of